Produkty GU Polska w biurowcu Bałtyk Tower
Produkty GU Polska w biurowcu Bałtyk Tower

Innowacyjne rozwiązania i funkcjonalność to najważniejsze cechy produktów GU Polska. Zostały one wykorzystano przy budowie biurowca Bałtyk Poznań zaprojektowanego przez jedną z najlepszych pracowni architektonicznych na świecie.

Zdjecia: Przemysław Turlej

 

Bałtyk to prawie 150-metrowy wieżowiec usytuowany w samym centrum Poznania. Nie ma on pełnić jedynie funkcji biurowca. Ponieważ budynek stanął na miejscu dawnego kina Bałtyk, ma on tworzyć żywą miejską przestrzeń z kawiarniami i wydarzeniami kulturalnymi.

Podczas projektowania architekci z biura MVRDV inspirowali się poznańskim modernizmem, czego przykładem jest zaczerpnięty ze słynnego „Okrąglaka” motyw okien. Było to techniczne wyzwanie, dlatego do budowy używano niestandardowych produktów z najwyższej półki. Firma GU Polska wyposażyła budynek w zamki SECURY AUTOMATIC MR-2, zamki elektrycznie zasprzęglane EK, zamki paniczne 3-punktowe, Elektromotoryczny przeciwzamek (MTRS),

siłowniki do napowietrzania TA-60, samozamykacze OTS-736 z RKZ oraz elektro-zaczepy serii 6.

Połączenie najnowocześniejszych produktów, nowoczesnej estetyki i inspiracji dawną architekturą dało doskonały efekt. Charakterystyczna bryła budynku jest widoczna z prawie każdego miejsca w centrum Poznania i już stała się jego symbolem. 

 

źródło: G-U Polska