Drzwi podnoszono-przesuwne Inoutic pełne zalet
Drzwi podnoszono-przesuwne Inoutic pełne zalet

Drzwi podnoszono-przesuwne Inoutic ze skrzydłem o głębokości 76 mm i współczynnikiem przenikalności cieplnej Uf = 1.3 W/m2K, to jedne z najlepszych tego typu rozwiązań na rynku. Wąska rama do stałego przeszklenia, niski aluminiowy próg, innowacyjne łatwe w montażu nakładki aluminiowe, bogata kolorystyka, szybki i prosty montaż to cechy optymalizujące ofertę Inoutic w zakresie drzwi podnoszono-przesuwnych.

Wymagania klientów w zakresie rozwiązań budowlanych są coraz bardziej zróżnicowane i coraz bardziej indywidualne. Jednocześnie zauważyć można bardzo wyraźny trend otwierania budynków na otaczającą nas przestrzeń. Powstające dziś budynki, czy to jednorodzinne, czy komercyjne zachwycają kompozycją architektoniczną – połączeniem natury, technologii z designem. Skutkuje to coraz większym zapotrzebowaniem na okna i drzwi balkonowe o wąskich przekrojach i możliwie jak największym dopływem światła. Drzwi i okna stają się pięknym, wielkoformatowym, funkcjonalnym łącznikiem między wnętrzem i ogrodem, a nie ciasną, wąską barierą oddzielającą świat zewnętrzny od wewnętrznego.

Chcąc zaoferować naszym klientom szeroką gamę produktów zaspokajających wszystkie wymogi rynku i dbając o to, by nasza oferta wyznaczała nowe trendy, stale rozszerzamy asortyment. Doskonałym przykładem produktu, który idealnie wkomponował się w oczekiwania klientów i wciąż zaskakuje nowymi rozwiązaniami, jest nasz system drzwi podnoszono-przesuwnych. Jest to produkt, który w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko, jako idealne połączenie tarasu w wnętrzem budynku. Drzwi takie zapewniają maksymalny komfort użytkowania, przy zachowaniu doskonałej termoizolacyjności i szczelności. Lekkość konstrukcji, bogata kolorystyka ram, poczucie przestrzeni oraz mnóstwo światła to niewątpliwie atuty tego rozwiązania.

Wąski profil do zabudowy stałego przeszklenia

Drzwi podnoszono-przesuwne Inoutic oferowane są w standardzie na skrzydle o wysokości przekroju 100 mm. Dla wszystkich jednak, którzy preferują rozwiązania bardziej nowoczesne dostępne są także nowe profile dla zabudowy stałego przeszklenia o wysokości przekroju 45 mm. Wąski przekrój zwiększa dopływ światła przez stałe przeszklenie drzwi o co najmniej 10%, co ma znaczący wpływ na doświetlenie wnętrza i nowoczesny wygląd ramy okiennej. Dzięki zmianie wysokości profilu, nawet bardzo duże okno uzyskuje delikatniejszy wygląd, a jego konstrukcja nie przytłacza wnętrza.

 

Wąskie ramy drzwi podnoszono-przesuwnych Inoutic zwiększają dopływ światła przez stałe skrzydło.

 

Nakładki aluminiowe

Zmiana wyglądu okna – koloru czy struktury przy jednoczesnym zachowaniu parametrów konstrukcyjnych jak dla profili w kolorze białym, możliwe jest właśnie dzięki nakładkom aluminiowym. Nakładki umożliwiają z jednej strony nadanie ramie nowoczesnego industrialnego charakteru, z drugiej jednak pozwalają na zmianę jej struktury na bardziej naturalną, przypominającą drewno. Dodatkowo nakładki są bardzo szybkie i proste w montażu. System nakładek aluminiowych do drzwi podnoszono-przesuwnych składa się zaledwie z czterech profili, dlatego ich magazynowanie jest również niezwykle proste. Jak widać Inoutic oferuje rozwiązanie, które jest jednocześnie ekonomiczne i atrakcyjne.

 

 
   

 Nowoczesny wygląd i proste mocowanie z możliwością łączenia nakładek na skrzydle pod katem 90°.

 

Szybki montaż

Prosty i szybki montaż dla producentów okien jest bardzo często decydującym kryterium wyboru systemodawcy. Cechy te przemawiają również do Klienta końcowego, który wie, że będzie miał swoje okna zainstalowane szybko i bezproblemowo. Dlatego rozwiązania pozwalająca na taki właśnie montaż – usprawniające i upraszczające, są aktualnie niezwykle ważne. Drzwi podnoszono-przesuwne Inoutic mogą być dostarczane bezpośrednio na budowę w formie zestawu, na który składają się prefabrykowane elementy do szybkiego montażu. Ułatwia to w znaczący sposób transport dużych elementów, zapobiega uszkodzeniu podczas transportu oraz pozwala na prosty i szybki montaż na miejscu budowy, co znacznie ułatwia pracę monterów. Mimo, że rama drzwi podnoszono-przesuwnych jest zdemontowana, produkt dostarczany na budowę jest całkowicie przygotowany do instalacji.

Kompatybilność

Drzwi podnoszono-przesuwne Inoutic pasują do wszystkich systemów profili okiennych firmy. Można je z powodzeniem stosować do każdego rodzaju budynku, pasują idealnie do rozwiązań budownictwa jednorodzinnego, jak również komercyjnego. Możliwość dopasowania szerokości skrzydła do 6,5 metra, daje praktycznie nieograniczone możliwości zastosowań. Dodatkowo system jest kompatybilny z system roletowym PROtex, oferowanym przez firmę Inoutic oraz idealnie pasuje do kompozytowych rozwiązań przeznaczonych na tarasy, elewacje i ogrodzenia – systemu Twinson. Dopasowanie systemów w zakresie kolorystyki i struktury to niewątpliwie rzadkość na naszym rynku i wielkie pole do popisu aranżacyjnego dla właścicieli budynków i architektów.

Progi bez barier przystosowane dla niepełnosprawnych

Przygotowując się do wprowadzenia nowej wąskiej ramy Inoutic opracował także nową wersję progu dla drzwi podnoszono-przesuwnych. Ma on wysokość całkowitą 25 mm i może być instalowany na istniejących wylewkach, co pozwala na wprowadzenie rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Skrzydła o dużym ciężarze opierają się bezpośrednio o podłogę dzięki mocnej konstrukcji progu. Dodatkowa stabilność konstrukcji zapewniana jest poprzez możliwość montażu progu do podłogi przez przekładkę termiczną progu. W celu ułatwienia montażu progu, jest on wykonany z kilku części i instalowany przez kanały śrubowe wykonane w elementach aluminiowych progu. Zintegrowany okapnik gwarantuje estetyczne połączenie z tarasem.

 

 
   

Konstrukcja progu z wewnętrznymi ściankami wsporczymi i mocowaniem bezpośrednio do podłogi sprawia, że nowy płaski próg Inoutic do drzwi podnoszono-przesuwnych jest szczególnie stabilny.

 

Kolorystyka

W zakresie dostępnych kolorów system drzwi podnoszono-przesuwnych również zaskoczy niejednego Klienta. W palecie oferowanych kolorów jest aktualnie 150 różnorodnych folii. Dominujące dziś szarości i brązy zostały w ostatnim czasie wzbogacone o wiele innych kolorów, do niedawna w ogóle na polskim rynku niespotykanych. Pojawiły się także w palecie folie o ciekawych nowych strukturach, mniej lub bardziej imitujących naturalne drewno, a nawet skórę.

 

Podsumowanie

Trendy w architekturze, szczególnie jednorodzinnej, pokazują, że przejście z budynku na taras i ogrodu jest dziś najczęściej projektowane w formie dużych przeszkleń. Rozwiązania takie ułatwiają nie tylko komunikację, ale również pozwalają cieszyć się widokiem zmieniającej się za oknem przyrody. Między innymi dlatego, systemy podnoszono-przesuwne zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Zapewniają one maksymalny komfort użytkowania, przy zachowaniu doskonałej termoizolacyjności i szczelności.

Lekkość konstrukcji, bogata kolorystyka ram, poczucie przestrzeni i mnóstwo światła to niewątpliwie atuty takich rozwiązań. Inoutic jest jedynym producentem profili okiennych z PVC, który oferuje drzwi podnoszono-przesuwne o głębokości profilu 76 mm z możliwością szklenia pakietami szybowymi o szerokości aż do 52 mm. Technologia 5-komorowa z opatentowaną uszczelką przylgową zapewnia optymalne połączenie najwyższej klasy komfortu z doskonałą izolacją cieplną.

 

źródło: Inoutic/Deceuninck

kwartalnik OKNO nr 1/2017