OKNA O PODWYŻSZONEJ OSI  OBROTU FTH-V
OKNA O PODWYŻSZONEJ OSI OBROTU FTH-V
Okno FTH-V to zupełnie nowe okno dachowe na światowym rynku. Konstrukcja jest podobna jak w oknach obrotowych, ale oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Podniesienie osi obrotu oraz opatentowany system wspomagania zawiasów powodują, że dolna część skrzydła pełni funkcję okna klapowego. Dzięki temu łatwo podejść do krawędzi otwartego okna. Górna część skrzydła pełni rolę dodatkowego doświetlenia.    
Wysokość okna do 200 cm eliminuje potrzebę zespalania okien w pionie, jak również dobrze komponuje się w zespoleniu z kolektorami słonecznymi FAKRO.

 W tym rozwiązaniu większą powierzchnię przeszklenia okna osiągnięto poprzez powiększenie długości a nie szerokości. Węższe okno mieści się w standardowym rozstawie krokwi i nie trzeba wykonywać pracochłonnego wymianu. Okno o rozmiarze 94x200 cm ma taką sama wagę oraz powierzchnię przeszklenia jak okno o rozmiarze 134x140 cm. Jest jedynym oknem dachowym na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 39˚- 43˚ spełnia normę DIN 5034-1, wg której dolna krawędź okna ma być na wys. do 95 cm, a górna krawędź okna na wys. min. 220 cm.

Okno wykonane jest w technologii topSafe. Posiada automatyczny nawiewnik V40P. Skrzydło obracane jest do mycia o 160°. Dostępne również w wersji z PVC.

U szyby = 1,0 W/m2K
U okna = 1,4 W/m2K

Wydajność nawiewnika V40P do 48m3/h.

Okna te będą dostępne w sprzedaży już od stycznia  2009 roku