Eko Okna partnerem Absolvent Talent Days
Eko Okna partnerem Absolvent Talent Days

Ponad 70 polskich i zagranicznych firm zaprezentowało swoje oferty na największych targach pracy i praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days, które odbyły się 30 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W gronie wystawców znalazły się EKO-OKNA S.A. - jeden z czołowych  producentów stolarki otworowej w Polsce. Kornicka firma była też partnerem tego prestiżowego wydarzenia.

Absolvent Talent Days to największe i najbardziej prestiżowe targi pracy i praktyk w Polsce, które cyklicznie odbywają się w największych miastach Polski: Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. W stolicy Górnego Śląska wydarzenie zorganizowane zostało po raz czwarty. Wśród odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe pojawili się studenci i absolwenci zarówno z Polski jak i zagranicy. Łączna liczba odwiedzających przekroczyła 3000 osób.

W trakcie całodziennego wydarzenia odbyło się wiele prelekcji i paneli dyskusyjnych związanych z tematyką zatrudnienia. Prelegentami byli przedstawiciele firm, specjaliści od HR i rozwoju osobistego. Dyskusje moderował Włodek Markowicz – jeden z najpopularniejszych Youtuberów w Polsce, autor książki „Kropki”, w której przedstawia własną filozofię życia.

- Spotkaliśmy się po to, aby porozmawiać m.in. o możliwościach jakie daje rynek pracy studentom i absolwentom, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową. Pytałem zaproszonych gości o cechy pożądane u kandydatów, o to co młodzi ludzie powinni wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną i jak się do niej przygotować. Z rozmów z zaproszonymi ekspertami wynika, że rynek pracy w Polsce jest rynkiem pracownika, co oznacza, że pracodawca musi zaproponować taką ofertę pracy, która jest atrakcyjna dla kandydata i konkurencyjna względem ofert innych firm – wyliczał Włodek Markowicz.

Anna Skrzyńska, specjalista ds. HR w firmie EKO OKNA S.A., jako ekspert, wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Doświadczenie, czy wykształcenie, co decyduje o tym, że dostaniesz pracę”. Zasiadła w gronie przedstawicieli takich firm jak Euvic, General Motors i BNY Mellon.

- Istnieją stanowiska, na których bez wykształcenia kierunkowego nie da się rozpocząć pracy. Są też takie jak np. w naszym biurze obsługi klienta zagranicznego, gdzie podstawowym elementem, który bierzemy pod uwagę w procesie rekrutacji jest znajomość języka obcego – mówiła Anna Skrzyńska. - Nasza firma prowadzi szkolenia wewnętrzne dla nowych pracowników na różnych stanowiskach. Przedstawiamy specyfikę pracy i uczymy jak odnosić sukcesy w naszej branży. Warunek jest jeden – kandydat musi być otwarty na przyjęcie podstawowej wiedzy technicznej dotyczącej stolarki otworowej. Cechami, które także są pożądane z punktu widzenia pracodawców,  jest pozytywne nastawienie, umiejętność słuchania, myślenia przyczynowo-skutkowego a także chęć ciągłego doskonalenia się – podkreślała w trakcie panelu Anna Skrzyńska specjalista ds. HR w firmie EKO-OKNA S.A.

Kornicka spółka w ciągu ostatnich kilku lat wypracowała sobie wizerunek solidnego i stabilnego pracodawcy.  Na targach Absolvent Talent Days, firma pojawiła się zarówno jako wystawca, jak  i partner wspierający wydarzenie. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

 - Liczba uczestników wydarzenia jest imponująca. Nasze stoisko odwiedziło wielu studentów ostatnich lat, przede wszystkim filolodzy, programiści i konstruktorzy. Rozmowy z młodymi ludźmi dostarczają nam wiedzy o oczekiwaniach absolwentów względem pierwszego miejsca zatrudnienia. Z kolei my mamy szansę przedstawić naszą ofertę. Wyjaśniamy jak wygląda praca na danym stanowisku oraz jakie cechy i umiejętności kandydatów są dla nas kluczowe. Sama organizacja

i przebieg targów jest na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że możemy być częścią tak prestiżowego, ogólnopolskiego wydarzenia – podsumowała Anna Skrzyńska specjalista ds. HR firmy EKO OKNA S.A.
 

 

źródło: EKO OKNA S.A.