ALUPROF Gepardem Biznesu 2016
ALUPROF Gepardem Biznesu 2016

ALUPROF S.A. otrzymał tytuł Geparda Biznesu 2016. Tym samym firma znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Ranking został zrealizowany przez Instytut Europejskiego Biznesu, który jest wydawcą magazynu przedsiębiorców „Europejska Firma”.

Dynamika wartości rynkowej ALUPROF S.A. od marca 2014 do marca 2016 roku wyniosła 130 proc. – Tytuł Geparda Biznesu 2016 jest dla nas ogromną radością, ale także potwierdzeniem konsekwentnej strategii firmy, zwiększania rok rocznie wolumenu produkcji i wdrażania coraz to nowocześniejszych rozwiązań – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A. Nagroda zapewniła także wyróżnienie Bielsku-Białej, które zdobyło tytuł Miasta Przyjaznego Firmom 2017.

W tegorocznej, jedenastej już edycji plebiscytu, spośród 40 000 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe przeanalizował Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Geparda Biznesu 2016 uzyskało 4 431 firm. Do analizy zostały wybrane te podmioty, które w latach 2013-2014 miały ponad pół miliona złotych przychodów netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Instytut Europejskiego Biznesu policzył ich wartość rynkową na koniec marca 2014 roku i na koniec marca 2016 roku przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej.

W analizowanym okresie firma ALUPROF zrealizowała wiele kontraktów na dostawę systemów do najbardziej prestiżowych obiektów w Polsce m.in. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy biurowców Karolkowa Business Park w Warszawie, jak również prężnie rozwijała się na rynkach zagranicznych. 

 

źródło: Aluprof