SELENA FM SA wzmacnia kierownictwo grupy
SELENA FM SA wzmacnia kierownictwo grupy

Zarząd Selena FM SA – jednego z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej na świecie – powierzył stanowisko Dyrektora HR Grupy Selena Pani Sylwii Gołuchowskiej. Będzie ona odpowiedzialna za realizację polityki personalnej – podnoszenie jakości i dalszą rozbudowę zespołu Grupy. Działania te mają na celu zbudowanie kadry, która wzmocni innowacyjny charakter spółki – co dodatkowo przyczyni się do ugruntowania międzynarodowej pozycji Seleny.

Sylwia Gołuchowska ma bogate doświadczenie w branży HR – tworzyła m. in. strategię personalną w 11 krajach Europy Centralnej i Zachodniej w korporacji z branży logistycznej. Wiedza i doświadczenie nabyte w międzynarodowej organizacji z pewnością pozytywnie wpłyną na zwiększenie efektywności funkcjonowania struktur wewnątrz całej Grupy Selena oraz przyczynią się do ich lepszej integracji i komunikacji.

Grupa Selena opiera się na kluczowych dla niej wartościach – innowacyjności i przedsiębiorczości. Są one motorem rozwoju spółki, dzięki czemu Selena jest jednym z globalnych liderów w produkcji oraz dystrybucji nowoczesnej chemii budowlanej. Identyfikacja oraz wzmacnianie cech, wokół których zbudowana jest kultura danej firmy pozwala na konstruowanie zespołu w efektywny sposób. Dopiero w oparciu o taki filar można dodać pozostałe, równie ważne elementy – przyjazny klimat i środowisko motywujące oraz zachęcające pracowników do aktywnego działania. Organizacja, która angażuje i posiada wyrazistą kulturę, jest atrakcyjnym pracodawcą. Grupa Selena spełnia wszystkie powyższe warunki, a wraz z dalszym rozwojem firmy pojawi się potrzeba pozyskania kolejnych przedsiębiorczych i zaangażowanych osób, które znacząco przyczynią się do umocnienia pozycji Grupy na świecie. Selena to dla obecnych i potencjalnych pracowników atrakcyjny pracodawca – moim celem jest efektywne rozwijanie tego aspektu funkcjonowania spółki” – powiedziała Sylwia Gołuchowska, nowa Dyrektor HR Grupy Selena.

Sylwia Gołuchowska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie ukończyła kierunek Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Posiada także dyplom Executive MBA Aalto University w Helsinkach. Od ponad 20 lat związana jest z branżą HR – odpowiadała za rozwój i zarządzanie oddziałami firmy w Manpower Polska oraz Randstad Polska, pełniła funkcję HR Managera w Geant Polska. Przez niemal 10 lat była Dyrektorem HR w Grupie Raben – tworzyła i wdrażała w niej strategię personalną w 11 krajach Europy Centralnej i Zachodniej. Była też członkiem zespołu zarządzającego Grupą. Bezpośrednio współtworzyła strategię biznesową i uczestniczyła w dużych procesach akwizycji, integracji, tworzenia nowych oddziałów firmy oraz zarządzania zmianą i wdrażania innowacyjnych rozwiązań biznesowych i HR-owych.

 

źródło: Selena