EKO-OKNA zdobyły Puchar Prezydenta Raciborza
EKO-OKNA zdobyły Puchar Prezydenta Raciborza

Dwa dni zmagań, sześć rozegranych meczów i tylko jeden stracony set - drużyna firmy EKO-OKNA S.A. po raz drugi z rzędu wygrała Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych zdobywając puchar Prezydenta Raciborza. Rozgrywki odbywały się 11 i 12 marca w Arenie RAFAKO.

15 drużyn z największych zakładów pracy na Raciborszczyźnie, przedstawiciele instytucji i służb mundurowych w miniony weekend walczyło o tytuł najlepszych siatkarzy amatorów. - Była to VII edycja turnieju. Z roku na rok poziom wzrasta. Przyglądając się rozgrywkom można śmiało powiedzieć, że zawodnicy mają bardzo duże doświadczenie i doskonale czują się na boisku - mówił Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Adrenalinę i ducha rywalizacji czuli wszyscy, a zwłaszcza faworyci tego turnieju. - Byliśmy dobrze przygotowani do rozgrywek, bo wielu z nas na co dzień gra amatorsko w siatkówkę. Dlatego zbyt wiele ustaleń przed meczem nie było. Każdy wiedział co ma robić. Jesteśmy drużyną, więc mieliśmy wspólny cel - powtórzyć ubiegłoroczny sukces - zaznaczył Paweł Kostrzewa, kapitan drużyny EKO-OKNA S.A.

Reprezentacja kornickiej Spółki przez dwa dni rozegrała łącznie 6 meczów. - Najwięcej trudności sprawiła nam przeprawa z Zakładem Karnym. Właśnie z tą drużyną przegraliśmy jednego seta. Był to dla nas kubeł zimnej wody i od tej pory nie daliśmy sobie już zabrać punktów - komentował Denis Psota z drużyny EKO-OKNA S.A.

Determinacja, a przede wszystkim doskonała taktyka doprowadziły EKO-OKNA do zwycięstwa. Dodatkowo Kamil Kaczmarek został MVP meczu finałowego. - Kolejny raz pokonaliśmy rywali, zdobywając najwyższe trofeum. Jeszcze jedno zwycięstwo i puchar zagości u nas na stałe. Nagroda ogromnie nas cieszy, ale też mobilizuje do walki za rok - zapowiedział Kamil Kaczmarek z drużyny EKO-OKNA S.A.

Na trybunach wrzało od emocji. Z zapartym tchem rozgrywki śledzili również organizatorzy zmagań. - Tegoroczny turniej był wspaniałym widowiskiem. Poziom meczów bardzo wysoki, a to przede wszystkim za sprawą silnie rozwiniętej w naszym mieście amatorskiej ligi siatkówki. Z roku na rok przybywa drużyn, co potwierdza, że sport oraz dobra zabawa doskonale wpływa na integrację wśród pracowników danej firmy, czy instytucji - podkreślał Wojciech Krzyżek, Wiceprezydent Raciborza.

Oprócz pełnych emocji pojedynków, dla kibiców przygotowano szereg atrakcji pozasportowych. Najmłodszych, maskotki klubowe i Raciborek częstowały owocami i słodkościami. Animatorki z RCK przygotowały kreatywne zajęcia i wspólnie z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich wystawiały teatrzyk. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oferowali masaże, a Akademia Fitness udzielała porad dot. zdrowego trybu życia, ćwiczeń, diety; można było również zbadać swój poziom tkanki tłuszczowej. Przedstawicielki  raciborskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji dbały, aby nikt nie był spragniony.

Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Urząd Miasta w Raciborzu, Ośrodek Sportu i Rekreacji, SGL Carbon S.A. oraz Raciborskie Centrum Kultury.
 

Klasyfikacja końcowa:

1. EKO-OKNA S.A.
2. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu
3. SGL CARBON
4. HENKEL
5. RAFAKO S.A.
6. Zakład Karny w Raciborzu
7. Urząd Miasta Racibórz
8. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu 
 

 

źródło: EKO OKNA