Okienny patent na smog – Schüco VentoLife
Okienny patent na smog – Schüco VentoLife

Smog to dziś powszechne zjawisko w Polsce i dotyczy już nie tylko dużych miast, lecz również stanowi zagrożenie dla mieszkańców małych miejscowości i wsi. Prostym sposobem na zapewnienie zdrowego mikroklimatu w budynku jest zintegrowany z oknami aluminiowymi nowy system Schüco VentoLife.

System wentylacji i filtracji Schüco VentoLife można integrować z oknami i fasadami w pionie (na zdjęciu) lub w poziomie

Fot. Schüco

 

Trwający wciąż sezon grzewczy przyczynia się do stałego pogorszenia jakości powietrza w szeregu polskich miast. Przekroczenie norm stężenia zawieszonego pyłu PM 10 i PM 25 stwarza zagrożenie nie tylko dla zdrowia alergików czy osób z chorobami układu oddechowego. Długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może w dalszej perspektywie doprowadzić do wielu poważnych zachorowań. Dlatego warto zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Wyjątkowo ergonomicznym sposobem na zapewnienie zdrowego mikroklimatu jest najnowszy system uzdatniania powietrza Schüco VentoLife o efektywności ƞ>99,5%. Urządzenie umieszczone w subtelnej, wąskiej obudowie może być zintegrowane w pionie lub poziomie z oknami lub fasadami, dzięki czemu pozwala zachować nowoczesną estetykę zarówno wnętrza, jak i elewacji budynku. System jest kompatybilny z aluminiowymi oknami z serii Schüco AWS oraz systemami fasad z serii Schüco FWS.

Niemal 100% efektywność oczyszczania!

Czyste powietrze to jeden z niezbędnych warunków zdrowego życia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż systemu oczyszczania powietrza. Schüco VentoLife to innowacyjne rozwiązanie wentylacji i filtracji w jednym, które łączy w sobie czysty design i wysoką wydajność na poziomie 60m3/h. W odróżnieniu od innych rozwiązań tego typu, nie zajmuje cennego miejsca w pomieszczeniach, a także nie wymaga ingerencji w architekturę budynku. Certyfikowana przez niemiecki Instytut TÜV technologia Multiple Air Filter zapewnia bardzo wysoką efektywność oczyszczania napływającego do pomieszczenia powietrza nawet przy dużym smogu w ponad 99,5% - nawet z bardzo małych cząstek pyłu o wielkości 1 μm! Oprócz drobin zanieczyszczeń z powietrza zewnętrznego wielowarstwowy filtr zatrzymuje także zapachy, bakterie i szkodliwe lotne związki organiczne, które mogą być emitowane przez np. znajdujące się w pomieszczeniu meble czy wykładziny. W ten sposób rozwiązanie dba kompleksowo o jakość powietrza i zdrowie użytkowników budynku. System jest bardzo łatwy i ekonomiczny w utrzymaniu. Automatyczne rozwiązanie samo sygnalizuje potrzebę wymiany filtra, którą można przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy serwisantów.

Bezobsługowo i energooszczędnie

Mechanizm działania systemu Schüco VentoLife

Fot. Schüco

 

Twórcy systemu VentoLife zadbali o to, by wentylacja i filtracja powietrza szły w parze z maksymalną oszczędnością energii. Starannie przemyślana konstrukcja obudowy gwarantuje szczelność na przenikanie powietrza i wodoszczelność. Dzięki systemowi czujników rozwiązanie regularnie sprawdza takie parametry powietrza jak wilgotność, zawartość cząstek pyłu czy szkodliwych lotnych związków organicznych. W razie potrzeby odprowadza zużyte powietrze z pomieszczenia i filtruje strumień powietrza napływającego z zewnątrz. Za dostarczanie niezbędnej ilości świeżego powietrza odpowiada pracujący w trybie automatycznym zawór „powietrze zewnętrzne / obieg zamknięty”, który przy ekstremalnych warunkach zamyka dopływ powietrza.  

 

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl