Montaż na maksa – piana pistoletowa Gun Foam 8008 Maxi 65+ firmy Den Braven
Montaż na maksa – piana pistoletowa Gun Foam 8008 Maxi 65+ firmy Den Braven

Wysokowydajna piana pistoletowa Gun Foam Maxi 65+ to prosty sposób na stabilny montaż oraz szczelną i trwałą izolację. Oprócz bardzo dobrych parametrów technicznych, produkt charakteryzuje się również łatwością aplikacji, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze podczas prac budowlano-remontowych.

Piany montażowe to dziś niezastąpiony produkt na budowie. Używane są nie tylko przy osadzaniu okien i drzwi, ale także przy montażu schodów, robotach dekarskich, czy wypełnianiu wszelkich bruzd i przejść instalacyjnych w trakcie prac wykończeniowych i ociepleniowych. Aby piana właściwie spełniała swoją rolę, należy wybrać produkt, który zagwarantuje stabilność i szczelność połączeń przez długi czas.

Wielofunkcyjny pomocnik

 

 

Piana o jeszcze większych możliwościach – Gun Foam 8008 Maxi 65+

Fot. Den Braven

 

Gun Foam 8008 Maxi 65+ firmy Den Braven to jednoskładnikowa, półsztywna poliuretanowa piana montażowa. Cechuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości materiałów budowlanych, takich jak beton, tynk, gładź, zaprawa, wylewka, ceramika budowlana, drewno czy metal. Nie spływa, może więc być nakładana na powierzchnie poziome i pionowe. Dzięki tym właściwościom jest uniwersalnym produktem, który znajduje wiele różnorodnych zastosowań. Co więcej, po utwardzeniu jest nienasiąkliwa i odporna na szeroki zakres temperatur. Może zatem być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Gun Foam 8008 Maxi 65+ cechuje się również optymalną rozprężnością. Wysoka stabilność wymiarowa sprawia, że mimo upływu czasu piana nie ulega wtórnemu rozprężeniu ani nie kurczy się. Regularna struktura wewnętrzna zapewnia doskonałą izolację termiczną (λ= 0,030 W/m*K), akustyczną i przeciwwilgociową.

 

 Szybko, precyzyjnie i wydajnie

Cechą wyróżniającą pianę Gun Foam 8008 Maxi 65+ firmy Den Braven jest ultra wydajność. Z butli
o pojemności 870 ml można uzyskać aż 65 l piany. Jest to istotne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale także praktycznych. Jedno opakowanie starcza na dłużej, dzięki czemu nie tracimy czasu na zmianę pojemników i zmniejszamy ilość odpadów. Pianę aplikuje się przy pomocy pistoletu, co pozwala na komfortowe i precyzyjne dozowanie. Sprawność prac montażowych wynika też z bardzo krótkiego czasu schnięcia. Pyłosuchość Gun Foam 8008 Maxi 65+ uzyskuje już po upływie około 8-12 minut, natomiast pełną obciążalność mechaniczną po 24 godzinach.

Piana jednoskładnikowa utwardza się pod wpływem wilgoci. Warto pamiętać, że dla zwiększenia przyczepności, szybkości schnięcia i poprawy struktury, niezbędne jest wstępne zwilżenie powierzchni wodą przy użyciu rozpylacza. 

 

 

źródło: Den Braven East Sp. z o.o