Effect Glass  otrzymał Certyfikat AGC
Effect Glass otrzymał Certyfikat AGC

Effect Glass posiada certyfikat huty AGC nadający firmie uprawnienia do przetwarzania szkła emaliowanego Lacobel T i Matelac T. Dzięki temu spółka dołączyła do wąskiego grona  przedsiębiorstw rekomendowanych przez AGC, a tym samym upoważnionych do sprzedaży i obróbki tych szyb.

Szkło Lacobel T
Szkło float pokryte z jednej strony farbą wysokiej jakości, jest poddawane obróbce termicznej. Dopiero po jej wykonaniu Lacobel T staje się szkłem emaliowanym. Ta linia szkła lakierowanego może być bezpośrednio cięta i hartowana w zakładzie obróbki, co znacząco upraszcza i skraca proces produkcyjny. Szkło jest dostępne w aż 15 kolorach - w kilku odcieniach niebieskiego, zieleni, szarości, brązu, żółci, czarnego i bieli. Szkło emaliowane Lacobel T jest mocne, bezpieczne i bardzo odporne na wysokie temperatury, szoki termiczne oraz UV.  Hartowane szyby Lacobel T są szeroko stosowane w architekturze, są popularne zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Szkło wykorzystuje się m.in. do okładzin elewacyjnych, w charakterze ścian działowych oraz do wytwarzania różnych mebli.

Szkło Matelac T
Szkło float z jednej strony trawione kwasem i pokryte wysokiej jakości lakierem, które jest poddawane obróbce cieplnej z drugiej strony. Ta lakierowana szyba o satynowym wykończeniu (ma matowy, jednorodny wygląd), można ją ciąć i poddawać obróbce cieplnej w certyfikowanym zakładzie. Matelac T jest dostępny w 15 kolorach, analogicznych jak Lacobel T, jednak o satynowym wykończeniu.  Wykorzystywany jest  we wnętrzach, do realizacji blatów stołów, mebli i okładzin ściennych oraz na zewnątrz (okładziny elewacyjne, spandrele). Spełnia najwyższe standardy  bezpieczeństwa w sektorze publicznym jak i prywatnym.

 

fot. AGC Glass Europe, yourglass.com

 

źródło: Effect Glass