Montaż stolarki z Klimas Wkręt-met
Montaż stolarki z Klimas Wkręt-met

Dobry montaż jest tak samo ważny jak dobry produkt: oto motto kampanii edukacyjnej Dobry Montaż, której pomysłodawcą jest Związek Polskie Okna i Drzwi. W ramach tek akcji organizowana jest Monteriada, w której ponownie bierze udział firma Klimas Wkręt-met.

 Monteriada to pokazy prawidłowego montażu stolarki okiennej. W ramach interaktywnego spotkania z monterami, dystrybutorami stolarki oraz odbiorcami końcowymi zaprezentowane zostaną dobre praktyki montażowe. Podczas pokazów montażu drzwi, okien, bram i osłon wykorzystane zostaną nowoczesne systemy montażowe oraz mocowania. Wszystkie produkty dostarczone zostaną przez partnerów Monteriady – techniki zamocowań przekazuje Klimas Wkręt-met.

 Monteriada odbywa się podczas poznańskich Targów BUDMA w dn. 7-10 lutego; hala 5, stoisko1.

 Firma Klimas Wkręt-met to czołowy polski producent technik zamocowań budowlanych. Wśród produktów marki ważną grupę stanowią wkręty i łączniki do stolarki otworowej. Wyróżniającym się produktem jest KPR-FAST 10 K – kołek ramowy z wkrętem z sześciokątnym i łbem podkładowym Ø10 posiada zintegrowany kołnierz dociskowy i zalecany jest do mocowania metalowych elementów ościeżnic bram garażowych (montaż przelotowy) w podłożach z betonu, cegły pełnej, cegły ceramicznej perforowanej oraz betonu komórkowego. Redukcja gwintu zapewnia precyzyjne wprowadzanie wkrętu w koszulkę kołka i zwiększona siłę rozpierającą w drugiej strefie rozpierania. Kołki KPR-FAST 10 K  produkowane są w długościach aż do 300 mm. Podobnie jak kołki ramowe KPR-STRONG 10 K, które również posiadają wkręt z łbem sześciokątnym Ø10 ze zintegrowanym kołnierzem dociskowym. Produkty te polecane są do montażu metalowych elementów ościeżnic bram garażowych (montaż przelotowy) w podłożach z betonu i cegły pełnej. Udoskonalony i hartowany wkręt charakteryzuje się większą wytrzymałością na wyrywanie, skręcanie i zginanie. Takie rozwiązanie eliminuje problem z ukręcaniem się łba wkręta nawet podczas montażu w bardzo twardych materiałach.

 

źródło: Klimas Wkręt-met