"Czym jest innowacja?” – grudniowe spotkanie w Niepołomicach
"Czym jest innowacja?” – grudniowe spotkanie w Niepołomicach

XV Konwent Stolarki był ostatnim branżowym spotkaniem 2016 roku. Nie tylko podsumowaliśmy minione 12 miesięcy, ale rozmawialiśmy o prognozach, nadchodzących trendach i szeroko pojętej innowacji, która była głównym tematem konferencji.

Trochę liczb

Na początek małe statystyki. Pomimo tego, że dość ciepła jesień była dla branży bardzo pracowita, XV Konwent Stolarki skupił pokaźną liczbę uczestników. W spotkaniu wzięło udział 115 osób, które reprezentowały ok. 50 firm.

Bilanse i prognozy

Co przyniósł nam rok 2016? Sporo zmian gospodarczych, dalszy rozwój eksportu i całkiem niezłą koniunkturę. Z całą pewnością można przyznać, że to kolejny rok bardzo dobry dla naszej branży. Specjaliści naprawdę dobrzy w swoim fachu nie narzekają na brak klientów. Oby trwało to jak najdłużej… Właśnie nad tym dyskutowaliśmy w czasie spotkania na południu Polski. Jak zyskać i zatrzymać klientów coraz bardziej wymagających, coraz bardziej świadomych? Jak zrobić to w kontekście zmieniających się okoliczności (przepisy prawne, konkurencja, polityka i gospodarka)?

Innowacja

Nie bez powodu słowo „innowacja” znalazło się w haśle przewodnim XV Konwentu. Szeroko rozumiana innowacja to główny kierunek rozwoju branży budowlanej. Stolarka VIP jako ekspert nie mogłaby zlekceważyć czegoś, co stopniowo staje się udziałem całej branży. Dlatego tym razem, dość można by powiedzieć – innowacyjnie J (w kontekście historii naszych Konwentów) postawiliśmy na automatykę, która staje się coraz bardziej obecna (nie tylko na Zachodzie, ale i w Polsce). Zaprosiliśmy uczestników do jednej z najnowocześniejszych fabryk w kraju – fabryki lidera w swojej dziedzinie, czyli firmy Somfy.

Jest to trzeci pod względem wielkości magazyn w całej organizacji Somfy, gdzie na półkach mamy ponad 2 tysiące referencji. Mieliśmy przyjemność zwiedzić doskonale zaplanowany showroom marki i obejrzeć prezentację dotyczącą …..

Kolejny wiodący trend rozwoju polskiej stolarki to technologia ciepłego montażu, która w ostatnich latach rozwijała się niezwykle intensywnie. Gdy podczas pierwszych orgaznizowanych przez nas spotkań, prezentowano nowe wówczas techniki ciepłego montażu, branża kręciła głową z niepewnością i dezaprobatą. Dziś ciepły montaż to coraz częściej standard. Firmy prześcigają się w coraz to ciekawszych rozwiązaniach. Na uwagę zasługuje firma Stropex, która była patronem generalnym wszystkich Konwentów w 2016r. Wspólnie mieliśmy przyjemność edukować i inspirować branżę w całej Polsce przez ostatnie 12 miesięcy. Nie inaczej było tym razem.

Obowiązkowo należy wspomnieć o firmie Iso-Chemie. Prezentacja przedstawiona przez Daniela Okseniuka  wzbudziła duże zainteresowanie uczestników i zrodziła wiele pytań.

Profesjonalnie i zgodnie z prawem

Drugi dzień Konwentu tradycyjnie był poświęcony zagadnieniom prawniczym oraz obsłudze klienta. Prawa nigdy za wiele, każde kolejne spotkanie rodzi nowe wątpliwości. Rozmawialiśmy o problemach, jakie dotykają naszą branżę, zdaje się, że najwięcej nieporozumień powstaje na linii producent – dystrybutor. Panel poświęcony obsłudze klienta był ciekawy i praktyczny. Prowadzący wskazywał jak należy sprzedawać produktem, jak dokładnie zbadać potrzeby klienta.

Ostatni  w tym roku Konwent Stolarki obfitował w inspirujące rozmowy, ciekawe prezentacje i dużo wiedzy. Życzymy sobie, żeby nasze konferencje w 2017 r. były tak samo udane. Serdecznie zapraszamy Państwa na najbliższy Konwent Stolarki – do Gniewu na Pomorzu. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-23 lutego 2017r.

 

źródło: Stolarka VIP