Nowa norma zakładowa PRESS GLASS
Nowa norma zakładowa PRESS GLASS

Firma PRESS GLASS opublikowała nową wersję swojej Normy Zakładowej. Producent specjalizujący się w wytwarzaniu szyb dla budownictwa tłumaczy, iż najnowsze i tym samym już szóste wydanie dokumentu to odpowiedź na zaktualizowane przepisy zawarte w normie PN-EN 12150-1 („Szkło w budownictwie. Termicznie hartowane bezpieczne szkło sodowo-wapniowo-krzemianowe”).

„Naszym celem jest dostarczanie Klientom najbardziej aktualnych informacji dotyczących obowiązujących przepisów w zakresie szkła dla budownictwa. W dokumencie zmodyfikowane zostały parametry określające odchylenia od prostoliniowości szkła hartowanego wraz z ich tolerancjami. Obecnie wśród pięciu rodzajów zniekształceń powierzchni szkła rozróżnione zostały te charakterystyczne dla hartowania poziomego i dla hartowania na poduszce powietrznej” – wyjaśnia Adam Wierzbowski z działu jakości w firmie PRESS GLASS.

Jak zaznacza PRESS GLASS, Norma Zakładowa to ważny dokument mający na celu określenie wymagań jakościowych, jakie musi spełnić produkt, proces bądź usługa. Celem nowelizacji Normy Zakładowej PRESS GLASS było więc ujednolicenie standardów zakładowych z postanowieniami przepisów europejskich.


 

Nowa Norma Zakładowa PRESS GLASS:

https://www.pressglass.com/materialy-do-pobrania/norma-zakladowa-press-glass/?lang=pl