Nowe zaczepy obwodowe Roto NT Komfort
Nowe zaczepy obwodowe Roto NT Komfort

Przy wyborze okien priorytetem jest ich łatwa obsługa. Od tego zależy nie tyko ich funkcjonalność, ale również szczelność i bezpieczeństwo. Zapewnią to nowe zaczepy obwodowe Roto.

We współczesnych konstrukcjach okien stawia się na trwałość i niezawodność. Standardem staje się ulepszanie każdej części, od jakości których zależy płynne otwieranie i zamykanie skrzydeł.

W ten trend doskonale wpisuje się najnowsza propozycja firmy Roto – nowa generacja zaczepów obwodowych NT Komfort. Mają one nowy design – wydłużoną krawędź i podcięcie od tyłu w miejscu „najazdu” rolki. Bynajmniej nie chodzi jednak o wygląd tych elementów: dobry design oznacza niezawodne funkcjonowanie okna. Przemyślane wzornictwo zaczepów sprawia, że rolki łatwiej i szybciej ryglują skrzydło, a to przekłada się na lżejszą i bezbłędną obsługę okna. Niemal całkowicie wyeliminowane zostało ryzyko błędnego wsunięcia rolek między zaczepy a ościeżnicę, co zdarzało się w starych konstrukcjach. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko odejścia na trwałe skrzydła od ościeżnicy i eliminuje ryzyko nieszczelności produktu szczególnie w drzwiach balkonowych.

Nowe zaczepy zostały tak skonstruowane, aby w łatwy sposób można było zastąpić nimi standardowe elementy, zarówno na etapie produkcji okien jak i podczas serwisowania okuć w starych oknach. Po wymianie rolka głębiej wchodzi w zaczep i klamkę zawsze bez problemu można przemieścić do pozycji pionowej (do dołu). Dzięki temu można zlikwidować nieestetyczny efekt, który pojawia się wtedy, gdy klamka nie znajduje się dokładnie pionowo w dół przy zamkniętym oknie. Okno może sprawić wówczas wrażenie niedomkniętego lub rozregulowanego.

 

 

źródło: Roto