Firma VELUX w nowej siedzibie
Firma VELUX w nowej siedzibie

Spółka handlowa VELUX Polska, należąca do duńskiego holdingu VKR, szóstego czerwca wprowadzi się do kompleksu biurowego The Park Warsaw. Zmiana lokalizacji biura wiąże się z dynamicznym rozwojem firmy na polskim rynku, jak również z rozszerzającym się zakresem usług świadczonych dla całej Grupy VELUX przez działające w Warszawie centrum usług wspólnych. 

Powierzchnia nowego biura zwiększyła się o około jedną trzecią i wynosi obecnie ponad 1500 m2, będzie w nim pracowało docelowo ok. 100 osób. Są to głównie pracownicy sprzedaży, marketingu i administracji, a także coraz liczniejsze grono osób zatrudnionych w centrum usług wspólnych Grupy VELUX. 

„Zmiana siedziby naszej spółki to oczywiście większy komfort i lepsze warunki pracy. Nowe biuro ma charakter perspektywiczny. Decyzję o przeprowadzce podjęliśmy przede wszystkim w związku z rozwojem naszej organizacji i planami na najbliższe lata, które są ambitne zarówno pod kątem rynku polskiego, jak również rozwoju centrum usług wspólnych. Jak wiadomo firma VELUX angażuje się w promocję zrównoważonego budownictwa, a kompleks biurowy The Park jest zbudowany według najlepszych standardów i posiada certyfikat BREEAM. To kryterium również było ważne przy wyborze nowego biura” – podkreśla Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska. 

Firma VELUX obchodzi w tym roku 75 lecie istnienia, a spółka VELUX Polska działa od roku 1990 i odpowiada za sprzedaż i marketing produktów marki VELUX na polskim rynku. W jej ofercie można znaleźć energooszczędne okna dachowe, okna do płaskiego dachu, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, zestawy do ciepłego montażu oraz do zdalnego sterowania. 

Centrum usług wspólnych funkcjonuje w Warszawie od 2013 roku, stopniowo zwiększając zakres swoich obowiązków. Zespół tworzą władający biegle kilkoma językami, wysoko wykwalifikowani specjaliści, wspierający procesy finansowo-księgowe oraz podatkowe dla 51 spółek Grupy VELUX, ulokowanych w 22 państwach. 

Kampus biurowy The Park Warsaw zapewnia wysoki standard techniczny budynków oraz bardzo dobrze doświetlone wnętrza, a także elastyczne możliwości aranżacji powierzchni biurowej typu open space. Projekt otrzymał końcowy certyfikat BREEAM z oceną Excellent, przyznawany wiodącym zrównoważonym budynkom. Obiekt jest zlokalizowany w pobliżu skrzyżowania Alei Krakowskiej i ulicy Łopuszańskiej, przy głównych drogach wyjazdowych z Warszawy w kierunku południowym. 

 

źródło: Velux