DAKO I BUDVAR CENTRUM  POSZERZAJĄ OFERTĘ O DREWNO
DAKO I BUDVAR CENTRUM POSZERZAJĄ OFERTĘ O DREWNO

Na przełomie listopada i grudnia BUDVAR-CENTRUM ze Zduńskiej Woli- znany lider krajowy w produkcji stolarki okiennej z pvc-  uruchamia produkcję stolarki drewnianej w oparciu o maszyny włoskiego producenta „Teknologika”. Wydajność będzie wynosiła 5.000 jednostek okiennych na miesiąc. Kompleksową ofertę stolarki uzupełni wprowadzenie na rynek ślusarki aluminiowej.

Z taka samą inwestycją poszerzającą ofertę produkcyjną o okna drewniane ruszyło już na początku sierpnia nowosądeckie DAKO- do tej pory znany z produkcji wysokojakościowej stolarki okiennej z pvc.

Sadzić należy, że nie będą to jedyne tego typu inwestycje w przypadku producentów stolarki z pvc.

W przeszłości tendencje do uruchomienia produkcji okien z pvc wykazywały firmy typowo „drewniane” / Wołomin, Sokółka, Włoszczowa/, obecnie, jak widać na przytoczonych przykładach tendencje te ulegają odwróceniu. Z pewnością decyduje o tym coraz większy udział okien drewnianych w strukturze sprzedaży krajowej.
Obecnie szacuje się, że okna z pvc stanowią około 45% rynku, drewno 43%, 10% aluminium i 2% stal.
Udział stolarki drewnianej stale więc wzrasta i mozolnie buduje swoje tracone pozycje z lat 1999-2005. Wzrasta też wciąż zainteresowanie stolarką drewnianą ze strony eksportu, którego udział w sprzedaży poszczególnych producentów rośnie systematycznie z roku na rok.

Inwestycje podmiotów produkujących dotychczas stolarkę z pvc  w stolarkę drewniana, mogą być spowodowane przez inne,, bardzo istotne, powiedziałbym, globalne zagrożenia, o których autor tego artykułu napisze wkrótce odrębny artykuł.