Innowacyjny Rzeszów, innowacyjne Podkarpacie – XIII Konwent Stolarki VIP
Innowacyjny Rzeszów, innowacyjne Podkarpacie – XIII Konwent Stolarki VIP

Po wielokrotnych sugestiach i zaproszeniach od podkarpackich przedstawicieli branży stolarki otworowej Mobilna Akademia Stolarki VIP odwiedziła Rzeszów. Naszym celem była organizacja największego wydarzenia branżowego w tym regionie – XIII Konwentu Stolarki.

Jak zawsze Konwent obejmował dwa dni – piątek i sobotę, czyli 22-23 kwietnia 2016r. Pomimo tego, że przeznaczony czas wykorzystaliśmy najefektywniej jak to było możliwe, uczestnicy sygnalizowali, że niektóre kwestie wymagałyby jeszcze rozwinięcia. Tylko kiedy? Z pewnością może być to możliwe już…na kolejnych Konwentach.
Sporą część wydarzenia poświęciliśmy montażowi, a tym samym firmie Stropex, która była patronem generalnym Konwentu w Rzeszowie. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nowy system montażu dedykowany systemom VEKA oraz pokaz montażu markizo-rolety zaprezentowany przez firmę FAKRO. Duże zainteresowanie wzbudził panel poświęcony eksportowi a także możliwościom pozyskania funduszy  europejskich w ramach programu Polska Wschodnia. Poprowadził go Grzegorz Bratek z firmy Eurospektrum. Kolejny Konwent to kolejna w tym roku edycja programu Rekomendowane Salony Stolarki. Tym razem wyróżniliśmy 7 punktów handlowych. Oto wyróżnione salony:

  • F.U.H. Adrian Bednarek – Okna Bednarek ul. Kanałowa 17, Poznań
  • GRUPA CEZAB CZWORDON, NIEMIEC, WOŁOWICZ SP.J.ul. Wrocławska 69, Ostrów Wielkopolski
  •  MULTIKO S.C. Mazańcowice 57, Bielsko-Biała
  • MULTIKO S.C. ul. Piłsudskiego 50, Sosnowiec
  • BUDOMAR Renata Matyniaul. Czapliniecka 120A, Bełchatów
  • PPHU SOLO Marcin Sobota ul. Przemysłowa 14, Rzeszów
  • VIDOK Sp.z.o.o.Rudna Mała 75, Mrowla

Pomimo intensywności pierwszego dnia, w sobotę uczestnicy zjawili się prawie tak samo licznie jak dnia poprzedniego. Tym razem szczególną uwagę przyciągnęła prelekcja Konrada Klimka z firmy Synergia. Przedstawił ciekawe triki przydatne w sprzedaży okien i zainspirował branżę do innego spojrzenia na produkt. Inne i innowacyjne jest też z pewnością rozwiązanie firmy IC COMPLEX. Paweł Turek (product manager IC COMPLEX) zaprezentował internetowy konfigurator do sprzedaży oraz ofertowania stolarki, tzw. Salon stolarki XXI wieku – czynny 24h/7 dni w tygodniu. 
Był to ostatni Konwent Stolarki VIP przed dłuższą, wakacyjną przerwą. Kolejne spotkanie czyli kolejny Konwent w zmienionej formule już pod koniec sierpnia w Zegrzu. 

 

źródło: Stolarka VIP