Oczekiwanie na kolejną edycję najważniejszych targów branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych - R+T 2018 w Stuttgarcie
Oczekiwanie na kolejną edycję najważniejszych targów branży rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych - R+T 2018 w Stuttgarcie

Kolejna, 21. edycja Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T w Stuttgarcie odbędzie się w terminie 27 lutego – 3 marca 2018 na nowoczesnych terenach targowych w Stuttgarcie usytuowanych tuż obok autostrady A8 i lotniska. Już teraz przyjmowane są zgłoszenia do udziału w targach.
Poprzednia jubileuszowa edycja targów (targi R+T świętowały 50- lecie istnienia) był wyjątkowa. Na powierzchni wystawienniczej ponad 105.000 m2, w 9 halach wystawienniczych swoją ofertę pełną najnowszych, innowacyjnych rozwiązań zaprezentowało blisko 900 wystawców (w tym 31 firm z Polski). Imprezę odwiedziło ponad 60.000 zwiedzających ze 122 krajów, w tym ponad połowa z zagranicy.  Kolejna edycja zapowiada się nawet bardziej interesująco – dzięki nowej hali powierzchnia wystawiennicza targów powiększy się do 114.000 m2, dzięki czemu, firmy, które z braku miejsc nie mogły dotychczas zaprezentować swojej oferty na targach, tym razem będą miały taka możliwość.

Targi R+T w Stuttgarcie mają globalne znaczenie dla całej branży, dzięki trzyletniemu cyklowi  podczas każdej edycji prezentowane są aktualne trendy i nowości w zakresie rolet, markiz, żaluzji, osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych, takich jak wertykale, story i lamele, a także tekstyliów technicznych, bram i drzwi, ogrodzeń i siatek, okien i okiennic oraz urządzeń napędowych, systemów sterowania i elektrycznych systemów bezpieczeństwa.

Targi Stuttgarckie w organizacji targów R+T wspierają partnerzy: Niemieckie Zrzeszeniem Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych RS, Niemieckie Zrzeszenie Producentów Bram BVT, Związek Przemysłowy Tekstyliów Technicznych, Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych ITRS oraz European Door and Shutter Federation EDSF, które współtworzą bogaty program ramowy towarzyszący targom (fora, kongresy, workshopy, prezentacje i pokazy specjalne, konkursy i giełda kooperacji).
Obywające się co trzy lata targi R+T w Stuttgarcie mają bez wątpienia charakter globalny. Koncepcja targów R+T rozwija się również na rynkach lokalnych – w Chinach (R+T Asia 21-23.03.2017), w Brazyli (R+T South America 08-11.06.2016), Turcji (R+T Turkey 01-04.03.2017).

 

źródło: Oficjalne Przedstawicielstwo Targów Hamburskich, Stuttgarckich i Karlsruhe w Polsce