Rewolucyjne nowości Schüco na targach fensterbau/frontale
Rewolucyjne nowości Schüco na targach fensterbau/frontale

Motywem przewodnim tegorocznej prezentacji firmy Schüco Polymer Technologies KG na targach fensterbau/frontale w Norymberdze był zupełnie nowy system okienno-drzwiowy z PVC: Schüco LivIng, który oferuje jeszcze więcej korzyści zarówno producentom, jak i użytkownikom ostatecznym. 

W centrum stoiska Schüco znalazła się ekspozycja poświęcona nowemu

systemowi okiennemu Schüco LivIng

Fot. Schüco 

 

W tym roku w samym centrum stoiska firmy Schüco stanęła przywodząca na myśl otwartą bryłę domu prostopadłościenna konstrukcja, która zapraszała odwiedzających zarówno swoim wyglądem, jak i samą ekspozycją. Zaaranżowana na podobieństwo wnętrza mieszkalnego przestrzeń stała się tłem do zaprezentowania różnych sytuacji zabudowy stolarki wykonanej w nowej technologii, a także bogatych możliwości technicznych i wzorniczych, jakie daje nowy system. Pod nazwą Schüco LivIng kryje się technologia, która oferuje producentom maksymalną prostotę obróbki przy dużej swobodzie wykonywania dowolnego typu okien, zaś użytkownikom ostatecznym – komfort i bezpieczeństwo, dzięki doskonałym parametrom użytkowym. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również inne nowości pod znakiem Schüco, jak na przykład okno o konstrukcji skandynawskiej czy poszerzona gama ekskluzywnych metalicznych odcieni wykończenia powierzchni AutomotiveFinish.
 

Rewolucja w dziedzinie produkcji
System okienno-drzwiowy Schüco LivIng stanowi kompleksową odpowiedź na rosnące wymagania branży, zarówno pod względem racjonalności produkcji, uniwersalności zastosowań, jak i właściwości technicznych. Cechuje się dobrze znaną z innych ultraciepłych systemów Schüco siedmiokomorową budową oraz głębokością zabudowy 82 mm, co oznacza możliwość wstawiania dwukomorowych szyb specjalnych o grubości nawet do 52 mm. Dzięki starannie opracowanej geometrii komór i jeszcze głębszemu osadzeniu szyby współczynnik przenikania ciepła dla ramy ze skrzydłem w standardowej wersji o szerokości czołowej 120 mm z trzema płaszczyznami uszczelnień (MD) osiąga doskonałą wartość Uf=0,96 W/m2K. W ten sposób firma dostarcza rozwiązania, które może być stosowane w budownictwie niskoenergetycznym lub nawet pasywnym. Innowacją, którą docenią zwłaszcza producenci, jest technologia „Twin system”, przewidująca stosowanie identycznych skrzydeł, słupków, poszerzeń, listew przyszybowych i innych elementów wyposażenia, zarówno w przypadku wersji z dwoma (AS), jak i trzema płaszczyznami uszczelnień (MD). Przekłada się to na większą elastyczność produkcji, znaczne uproszczenie procesu obróbki, a także zmniejszenie stanów magazynowych. Pomimo swojej prostoty system Schüco LivIng wyróżnia się wysoką kompleksowością, która daje wiele możliwości produkcyjnych, dzięki szerokiemu wyborowi aż 40 profili. To pierwszy przypadek, w którym nowa, kompletna platforma systemowa wraz z wszystkimi komponentami jest dostępna już od pierwszego dnia jej premiery! 

Nowości Schüco przyciągnęły tysiące odwiedzających

Fot. Schüco

 

- To szeroki i niezwykle rozwojowy system dostępny od zaraz, który będzie jeszcze rozbudowywany na przestrzeni tego roku. Stanowi idealny punkt wyjścia do tworzenia różnorodnych konstrukcji, takich jak chociażby okna blokowe, skrzynkowe czy drzwi panelowe z wypełnieniem pokrywającym ramę skrzydła – podkreśla Marek Mędrek, Dyrektor Sprzedaży PVC na Europę Wschodnią w firmie Schüco International Polska.
W systemie Schüco LivIng zastosowano ponadto po raz pierwszy w historii rewolucyjne termozgrzewalne uszczelki z EPDM. Zgrzewana wraz z profilem uszczelka z nie wymagającymi dalszej obróbki, miękkimi narożami, wykazuje maksymalną elastyczność i odporność na odkształcenia, gwarantując zachowanie doskonałych parametrów okna w bardzo długim czasie. 
 

Ekspozycja drzwi i okien marki Schüco

Fot. Schüco

 

Technologia i unikatowy design
Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się także nowe okno Schüco Alu Inside Nordic, łączące w sobie opatentowaną technologię łączenia PVC-U ze wzmocnieniem aluminiowym i estetykę typową dla tradycyjnych okien skandynawskich. Dostępne opcje otwierania na zewnątrz obejmują mechanizmy okuć rozwiernych, wychylnych, boczno-rozwiernych, górno-rozwiernych i górno-rozwiernych typu Top-Swing, które znacznie ułatwiają utrzymanie szyb w czystości. Trzy płaszczyzny uszczelnień i 11 komór powietrznych zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną na poziomie Uf=0,87 W/m2K, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w najsurowszych warunkach klimatycznych. Doskonały dostęp światła dziennego zapewniają bardzo wąskie szerokości czołowe profilu 94,5 mm. Ciekawym akcentem wystawy były również zupełnie nowe odcienie powłok Schüco AutomotiveFinish o modnym, metalicznym połysku: Light Silver, Deep Bronze oraz Metallic Black, które jeszcze lepiej odpowiadają nowym trendom w architekturze. Wraz z paletą ponad 160 odcieni i struktur drewnopodobnych dostarczają niemal nieograniczonych możliwości wzorniczych.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl