Okna na straży ciepła - system okienny ENCORE firmy Dobroplast
Okna na straży ciepła - system okienny ENCORE firmy Dobroplast

Trudno wyobrazić sobie dom bez okien. W dobie budownictwa ekologicznego nie jest to już jednak wyłącznie element doświetlający wnętrze budynku i zapewniający dopływ świeżego powietrza. Ogromną wagę przykłada się również do ich energooszczędności. Okna w systemie ENCORE firmy Dobroplast są tego doskonałym przykładem. Łączą w sobie innowacyjne technologie okienne i doskonałe parametry termiczne, a wszystko spięte klamrą nowoczesnego designu.

Stolarka okienna stanowi jedną z ważniejszych inwestycji podczas budowy czy też renowacji budynku. Dzieje się tak zarówno ze względu na koszty dotyczące zakupu oraz montażu, ale też istotny wpływ na późniejszą eksploatację. Okna mają bowiem duże znaczenie dla bilansu energetycznego całego obiektu. Dlatego tak ważny jest dobór produktów o odpowiednich parametrach termoizolacyjnych oraz ich prawidłowy montaż.
 

Ochrona środowiska i domowego budżetu 

Zrównoważone budownictwo to coraz powszechniejszy trend na polskim rynku zarówno w obszarze inwestycji prywatnych, jak i komercyjnych. Materiały spełniające wymogi tego typu projektów dobierane są zwłaszcza pod kątem pozytywnego wpływu na środowisko i ograniczenia zużycia energii. Nowoczesny system okienny ENCORE firmy Dobroplast doskonale spełnia założenia budownictwa energooszczędnego, a nawet pasywnego. Dzięki 4-komorowemu profilowi o głębokości zabudowy 80 mm system ten zapewnia optymalne parametry statyczne oraz dobrą  optymalną izolację termiczną. Walory termoizolacyjne podnosi dodatkowo częściowe wypełnienie wielokomorowych profili specjalnymi wkładami docieplającymi oraz dwustopniowy systemem uszczelniającym EPDM, skutecznie chroniący przed wiatrem i deszczem. Potwierdzeniem tego są bardzo dobre współczynniki przenikania ciepła dla całego okna,  - przykładowo w przypadku zastosowania pakietu szybowego o współczynniku przenikania ciepła dla szyby Ug = 0,3 W/m2K z ciepłą ramką tworzywową, współczynnik przenikalności cieplnej Uw dla okna referencyjnego (1230x1480 mm) kształtuje się na poziomie jedynie 0,62 W/m2K. Daje to możliwość znacznego obniżenia kosztów ogrzewania. Z kolei system uszczelnienia uszczelkami wykonanymi z EPDM utrzymuje na wysokim poziomie parametry szczelności, chroniąc przed przenikaniem z zewnątrz wiatru i deszczu.  Wszystkie te aspekty sprawiają, że wybierając okna ENCORE, zyskujemy gwarancję efektywnej ochrony przed niskimi temperaturami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, tworząc wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych ciepłą i przytulną enklawę. 
 

Termoizolacja w nowoczesnym wydaniu

Znakomite parametry termoizolacyjne systemu okien ENCORE firmy Dobroplast to bez wątpienia jego największy, ale nie jedyny atut. Konstrukcja okien została przemyślana tak, by oprócz roli strażnika ciepła, zapewniały również wysoki komfort użytkowania i wpisywały się w kanony współczesnej architektury. Za sprawą mocnego profilu o podwyższonej sztywności możliwe jest wykonanie przeszkleń o dużych rozmiarach, szczególnie popularnych w nowoczesnym budownictwie. Dodatkowo, dzięki obniżonej wysokości profili możliwe jest uzyskanie jeszcze większej powierzchni szklenia, całość zyskuje więc stylowy i elegancki wygląd. Wysmakowany design w połączeniu z bogatą ofertą kolorystyczną - od klasycznej bieli po szereg oklein drewnopodobnych - pozwala dopasować model okna do niemal każdej stylistyki budynku. Co więcej, wysokiej jakości surowiec jakim jest proszek PVC, z którego wykonane zostały profile, jest odporny na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne. Dzięki temu stolarka okienna jest łatwa do utrzymania w czystości, a całość prezentuje się niezwykle estetycznie. 

Oczywiste jest, że okno pozwala otworzyć dom na świat zewnętrzny i może wzbogacać wizualnie bryłę budynku. By jednak element, który ma podnosić walory estetyczne i użytkowe obiektu, nie stał się jego minusem, powinien w odpowiedni sposób zapobiegać stratom ciepła. Okna w systemie ENCORE firmy Dobroplast spełni te wszystkie zadania wzorcowo.
Więcej informacji o systemie okien ENCORE firmy Dobroplast znajdą Państwo na www.oknaencore.pl 

*Ostateczna cena okien zależna jest od dystrybutora.

 

źródło: Dobroplast