Nakładki aluminiowe od QDS24 - nowoczesny design drzwi podnoszono-przesuwnych w najlepszym wydaniu
Nakładki aluminiowe od QDS24 - nowoczesny design drzwi podnoszono-przesuwnych w najlepszym wydaniu

Czy nienaganny wygląd może iść w parze z wysoką jakością? W stolarce okiennej może, a wszystko dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu technicznemu, które jest już dostępne w ofercie QDS24. Drzwi podnoszono-przesuwne z nakładką aluminiową to innowacyjny sposób łączenia dwóch surowców – PVC i aluminium – dzięki którym możliwy jest indywidualny dobór koloru ram oraz zachowanie podwyższonych właściwości termoizolacyjnych dużych, suwanych konstrukcji szklanych.

Wymagania, które nieprzerwanie stawiane są przed stolarką okienną, to konstrukcja produktów o wysokich walorach estetycznych i proporcjonalnie wysokiej jakości wykonania oraz użytkowania. Tym oczekiwaniom sprostać mogą nakładki aluminiowe, które stanowią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, tworząc niepowtarzalny wygląd zewnętrzny okna. 

Piękne wewnątrz i na zewnątrz

Panoramiczne przeszklenia pozwalają na optyczne powiększenie i rozświetlenie powierzchni mieszkalnej, natomiast od zewnętrznej strony prezentują się bardzo efektownie. Duże drzwi podnoszono-przesuwne to sposób na stworzenie kompozycji, która w nietuzinkowy sposób łączy to, co wewnątrz i na zewnątrz. Przy wyborze odpowiednich przeszkleń należy kierować się względami estetycznymi oraz wysoką jakością wykonania. Dostępne w ofercie sprzedażowej firmy QDS24 systemy drzwi podnoszono-przesuwnych wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością oraz możliwością indywidualnej aranżacji i konfiguracji. Zabawa formą możliwa jest dzięki zastosowaniu aluminiowych nakładek dostępnych w wielu wybranych kolorach. Odpowiedni dobór ich kolorystyki pozwala na idealne wpasowanie drzwi podnoszono-przesuwnych w wygląd elewacji oraz jej otoczenia.

Wytrzymałość aluminium, termoizolacja PVC

Nowoczesne przeszklenia PVC wyróżnia oryginalny wygląd oraz wyjątkowa funkcjonalność. Bez wyspecjalizowanych zabiegów konserwacyjnych, jak w przypadku drewna, zachowują one wysokie parametry użytkowania przez długi czas. Jednak działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, deszcz, wahania temperatury czy mróz mogą doprowadzić do zniszczeń zewnętrznej części ram. By temu zapobiec, warto zdecydować się na rozwiązanie proponowane przez firmę QDS24, drzwi podnoszono-przesuwne z nakładką aluminiową. Dzięki niej możliwa jest zmiana zewnętrznego wyglądu panoramicznych przeszkleń przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego komfortu użytkowania. Zwiększona grubość ścianek przy zastosowaniu aluminiowej nakładki powoduje większą sztywność okna, co umożliwia montaż dużych przeszkleń, a sam materiał chroni drzwi PVC przed niszczeniem spowodowanym działaniem warunków atmosferycznych. Ponadto, aluminiową powierzchnię charakteryzuje niezwykła łatwość w czyszczeniu oraz pielęgnacji. Połączenie wysokich własności termoizolacyjnych oraz akustycznych drzwi podnoszono-przesuwnych PVC wraz z wytrzymałością aluminium jest gwarancją niezawodności konstrukcji. 

Nakładki aluminiowe mogą być dostarczane w postaci gotowych do montażu ramek oferowanych ze spawanymi połączeniami naroży z niewidocznymi łączeniami oraz z połączeniami zagniatanym. Nakładki tworzą niezależną konstrukcję w stosunku do okna PVC. Montowane są za pomocą zaczepów systemowych w finalnym procesie montażu, czyli po zaszkleniu okna. Daje to gwarancję odseparowania od siebie dwóch różnych materiałów, a ich odpowiedni montaż wpływa na prawidłową i bezpieczną eksploatację drzwi podnoszono-przesuwnych w zmiennych warunkach temperaturowych. Nakładki są projektowane pod kątem pełnej zgodności z rozwiązaniami konstrukcyjnymi PVC, co dodatkowo wpiera ich właściwości termoizolacyjne.

O czym warto pamiętać?

Wybór odpowiednich drzwi podnoszono-przesuwnych powinien zostać dokładnie przemyślany. Należy pamiętać, że wielkogabarytowe przeszklenia muszą być solidne oraz muszą odznaczać się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Odpowiednia termoizolacja, która gwarantują drzwi podnoszono-przesuwne firmy QDS24, zapobiega stratom ciepła i odpowiada za korzystny mikroklimat we wnętrzach. Warstwy izolacyjne ograniczają zużycie energii, które korzystnie wpływa na zasobność domowego budżetu oraz środowisko naturalne. Konstrukcje oferowane przez firmę QDS24 to gwarancja oszczędności pieniędzy wydawanych na ogrzewanie zimą oraz klimatyzację latem. Ponadto stabilność drzwi podnoszono-przesuwnych, którą zawdzięczamy głębokiej zabudowie oraz wysokim parametrom w zakresie statyki pozwala na tworzenie gabarytowych konstrukcji, które otworzą nasze cztery kąty na otoczenie zewnętrzne. 

Przy wyborze odpowiednich drzwi podnoszono-przesuwnych należy kierować się wysoką jakością wykonania, bezpieczeństwem użytkowania oraz względami estetycznymi. Rozwiązania proponowane przez firmę QDS24 to gwarancja wytrzymałości i energooszczędności konstrukcji oraz możliwość stworzenia indywidualnego designu, który jest możliwy dzięki aluminiowym nakładkom. Odporność na czynniki atmosferyczne oraz wysokie własności termoizolacyjne to sposób na stworzenie przeszkleń, które służą latami.  


źródło: QDS24 Sp. z o.o.