Somfy jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw 
w Polsce
Somfy jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce

Firma Somfy, światowy lider w produkcji automatyki do domów i budynków użyteczności publicznej, otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu 2015”. Firma znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.

Tytuł „Gazeli Biznesu”  to prestiżowe wyróżnienie przyznawane co roku firmom małej i średniej wielkości. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która przygotowuje go na zlecenie dziennika „Puls Biznesu”. „Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, bo potwierdza, że droga rozwoju i decyzje, które podejmujemy są zauważane i doceniane - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Somfy. 
Firma została doceniona przede wszystkim za duży wzrost sprzedaży w latach 2012 – 2014. Ale jak zaznacza Radosław Borkowski, ta dynamika utrzymana była także w zeszłym roku, kiedy to wzrost sprzedaży inteligentnych rozwiązań firmy Somfy wyniósł 34 proc. « Podobny wynik chcemy osiągnąć również w tym roku. Pomóc mogą nam w tym nowe produkty, które wprowadzamy w tym roku do sprzedaży» - zapowiada Borkowski. 
W ciągu najbliższych miesięcy br. na polskim rynku ma pojawić się m.in. nowoczesne smart-urządzenie o nazwie Connexoon, które umożliwi sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu wybranymi urządzeniami w naszych domach: bramą, roletami okiennymi albo tarasowymi markizami i pergolami. W sprzedaży pojawią się również dwa nowe napędy do bram – jeden niewidoczny Invisio io oraz drugi - śrubowy Ixengo L230, przeznaczony do bram skrzydłowych. Klienci otrzymają również nową wersję pilota do urządzeń z napędami pracującymi w technologii io-homecontrol o nazwie NINA. Natomiast już w sprzedaży dostępne są nowe kamery do monitoringu marki Somfy – zewnętrzne i wewnętrzne.

 

źródło: Somfy