Nowe szkło Dielectric Mirror firmy Guardian
Nowe szkło Dielectric Mirror firmy Guardian

Szkło Dielectric Mirror, opracowane i produkowane przez firmę Guardian Industries Glass Group – wiodącego producenta wysokiej jakości wyrobów szklanych do obiektów handlowych i mieszkaniowych, a także wnętrz oraz dla przemysłu motoryzacyjnego, nadaje nowy wymiar nowoczesnemu designowi. Produkt ten ma dwa przeznaczenia: może funkcjonować jak zwykłe lustro i jednocześnie ukrywać zamontowany za sobą ekran telewizora lub wyświetlacza. Po uruchomieniu elementu elektronicznego lustrzana powłoka staje się przejrzystą szybą i wyraźnie widać ekran.

Szkło Dielectric Mirror sprawdzi się doskonale we wszelkich zastosowaniach mieszkalno-biurowych, gdzie zachodzi potrzeba ukrycia najnowszych telewizorów, wyświetlaczy sklepowych i ekranów projektorów.

Dostępne są dwie wersje produktu:

  • DM 60/40 odbija ponad 57% światła i charakteryzuje się przepuszczalnością na poziomie 41%, co sprawia, że doskonale nadaje się do stosowania głównie jako lustro;
  • z kolei DM 30/70, odbija około 29% światła i przepuszcza 69% światła z włączonego za nim ekranu, dzięki czemu jest idealnea tam, gdzie przeważa potrzeba korzystania z telewizora lub wyświetlacza.

Szkło Dielectric Mirror firmy Guardian, wykonane z użyciem zaawansowanej technologii napylania magnetronowego, zmniejsza odblaski spowodowane wysoką absorpcją szkieł antyrefleksyjnych oraz skutecznie przeciwdziała cieniom, często występującym w wielu tego typu zastosowaniach. Jest to jego niewątpliwym atutem.

„Parametry te są odpowiedzią na najczęściej zgłaszane problemy związane właśnie z tego typu produktami” – wyjaśnia Tomasz Gelio, Dyrektor Marketingu firmy Guardian Częstochowa Sp. z o.o. „Wiemy na przykład, że w podobnych produktach występuje przesunięcie barw przy poziomie odbicia przekraczającym 45%, w lustrze mogą się też pojawiać niepożądane odbicia szczątkowe, nawet po wyłączeniu wyświetlacza. Nie zdarza się tak przypadku szkła Guardian Dielectric Mirror”.

Produkt jest dostępy w grubościach 4 mm i 6 mm, w wymiarze jumbo (3,21 x 6 metrów) lub przycięty zgodnie z życzeniem klienta, na standardowym szkle bezbarwnym, szkle Guardian UltraClear™ (niskożelazowe) lub laminowanym LamiClear. Produkt może być poddawany hartowaniu lub laminowany.

Firma Guardian po raz pierwszy zaprezentowala szkło Dielectric Mirror na targach Glasstec w Düsseldorfie (Niemcy) w zeszłym roku. Szkło jest produkowane w hucie Guardian na Węgrzech.

Tomasz Gelio zauważa też: „Z przyjemnością zapewnimy klientom kupującym ten specjalny produkt dodatkową wygodę poprzez możliwość nabycia szkła Dielectric Mirror w małych ilościach i w paczkach dołączanych do zamówień”.

Więcej informacji na temat szkła Guardian Dielectric Mirror i innych produktów można znaleźć na stronie www.guardianglass.co.uk/latestproducts. 

 

źródło: Guardian Industries Corp