Drzwi do salonu – 3 wyjątkowe propozycje
Drzwi do salonu – 3 wyjątkowe propozycje

Salon to niejako wizytówka naszego domu czy mieszkania, a także miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Jest on bowiem zarezerwowany na słodkie lenistwo z ulubionym filmem czy książką, na rodzinne zjazdy czy przyjacielskie spotkania. Dlatego drzwi do salonu należy wybrać z wyjątkową starannością – aby cieszyły oko i służyły na lata. 
 

Drzwi szklane
Szkło budzi wątpliwości i pytania: czy na pewno się nadaje do tak intensywnej eksploatacji jakiej doświadczają codziennie drzwi? Oczywiście! Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jest to specjalne szkło, bo hartowane. – Oznacza to, że jest aż 7 razy bardziej trwałe niż tradycyjne szkło. I nawet w przypadku rozbicia, rozpada się na cząstki o zaokrąglonych krawędziach. Dlatego można je bez obaw wybierać do swoich wnętrz – wyjaśnia Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado. Zaletą drzwi szklanych jest też ich aranżacyjna „inność”. W ofercie są bowiem szyby przeźroczyste lub satinato. Mamy więc możliwość całkowitego wydzielenia przestrzeni salonu i ukrycia go za drzwiami, albo też oddzielenia tylko symbolicznego – gdy zdecydujemy się na szybę przeźroczystą. Pamiętajmy też, że oba rozwiązania dają wyjątkową możliwość wykorzystania światła, zarówno sztucznego jak i słonecznego. Szkło dobrze odbija światło, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Dodatkowo każdy model można zamówić z wybranym zdobieniem: grawerem lub sitodrukiem jak np. w kolekcji Invado Amber. – Mamy do wyboru motywy kwiatowe, orientalne czy np. geometryczne – wszystko w zależności od upodobań klienta – uzupełnia A. Hucz z Invado.
 

Drzwi podwójne
To wyjątkowy rodzaj drzwi, który pozwala na szybkie powiększenie czy też pomniejszenie przestrzeni. Modele te sprawdzą się na dużych metrażach i szczególnie często wykorzystywane są w przypadku kuchni i salonu. Jeśli zależy nam na wrażeniu przestrzeni podwójne skrzydła na pewno w tym pomogą – otwarte pokażą wnętrze w całej okazałości. Kuchnia z salonem będzie wtedy stanowiła jedną płaszczyzną. Jeśli jednak okaże się, że wolimy ukryć ją przed wzrokiem gości, wystarczy zamknąć drzwi, aby oddzielić zaplecze kuchenne. Podobnie jak inne modele tradycyjnych drzwi można tu wybrać skrzydła z przeszkleniami w dowolnym kolorze.
 

Drzwi 5-elementowe
Jeśli jednak wolimy zamontować pojedyncze drzwi, warto rozważyć zakup modułowych, zwanych inaczej 5-elementowymi czy ramowymi. Ich budowa nawiązuje do tradycji dawnych drzwi – ciężkich, masywnych, które idealnie będą nadawać się do okazałego salonu, np. modele Invado Destino Unico czy Larina Nube. Co ważne, drzwi modułowe dają duże możliwości w zakresie wzornictwa – w modelach tych można bowiem wprowadzić innowacyjne elementy dekoracyjne jak np.: lustra, panele dekoracyjne, wieszaki czy haczyki. Drzwi te są wytrzymałe oraz stabilne, a szeroki wybór kolorów i przeszkleń pozwala bawić się aranżacjami i dopasowywać je nie tylko do klasycznych wnętrz, ale także do nowoczesnych, postmodernistycznych przestrzeni.
Niezależnie od wyboru drzwi, warto pamiętać, aby oprócz funkcji estetycznej, w swoich wyborach zwrócić uwagę na aspekt funkcjonalny.

 

źródło: Invado