Centaur polskiego eksportu do Włoch dla OKNOPLAST
Centaur polskiego eksportu do Włoch dla OKNOPLAST


15 grudnia, podczas uroczystej gali w Ambasadzie RP w Rzymie, przedstawicielom polskich firm reprezentujących cztery branże: budowlaną, spożywczą, surowcową i elektromaszynową, wręczono prestiżowe Centaury polskiego eksportu.

Nagrody przyznane zostały w uznaniu za najlepsze wolumeny eksportu w 2014 roku. W kategorii firm budowlanych wyróżniono markę Oknoplast – europejskiego lidera w produkcji okien PVC. Polski producent stolarki otworowej uzyskał w 2014 roku obrót o wysokości 480 mln złotych.

Nagrodę z rąk Pana Tomasza Orłowskiego, Ambasadora RP we Włoszech odebrał Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy Oknoplast. Nagroda Centaura polskiego eksportu, jest dla mnie bardzo cennym wyróżnieniem, przede wszystkim dlatego, że ten rynek jest szczególnie bliski mojemu sercu. Mógłbym w nieskończoność wymieniać jego atuty, jednak wśród najważniejszych wskażę mentalność Włochów, historię cywilizacji, a także jedną z najlepszych na świecie lokalną kuchnię i wino. Nie mogę również ominąć biznesowego waloru – Włochy to ogromny 60 mln rynek sprzedaży, który jest dla Grupy Oknoplast największym rynkiem eksportowym. Dziesięć lat temu Italia wydawała się być miejscem egzotycznym dla polskich firm, zwłaszcza tych z branży budowlanej. Jednak dla nas fakt ten nie był przeszkodą. Naszą strategię oparliśmy na 4 filarach: klientach, których chcemy pozyskać, najlepszym customer service, którego do tej pory nie widziała włoska ziemia, dostarczaniu najbardziej innowacyjnych produktów oraz mocnej komunikacji marketingowej. Obecnie nasze produkty dostępne są we Włoszech w blisko 700 punktach sprzedażowych, a rozpoznawalność brandu Oknoplast według badań osiągnęła 40%. – podkreślił Mikołaj Placek, przyjmując nagrodę Centaura.

Oknoplast pozycję drugiego co do wielkości dostawcy stolarki na Półwyspie Apenińskim oraz najbardziej rozpoznawalnego producenta okien wypracował w ciągu 10 lat. Swój sukces w Italii zawdzięcza wysokiej jakości produktom, a także przemyślanym krokom w działaniach marketingowych. Okna polskiego producenta wyróżnia unikatowy design, zorientowany na zmieniające się potrzeby klienta i będący połączeniem ekonomii i ergonomii użytkowania.

Polskie przedsiębiorstwo jest czołowym producentem stolarki otworowej w Europie. Na grupę Oknoplast składają się trzy marki: Oknoplast, WnD i Aluhaus. Firma posiada prawie 2500 salonów sprzedaży w 10 krajach Unii Europejskiej, w tym blisko 700 na Półwyspie Apenińskim. Fundamentem przedsiębiorstwa są najwyższej jakości produkty i innowacje, które kształtują rozwój tej branży na starym kontynencie. 

Pozostałymi laureatami Centaura polskiego eksportu do Włoch zostały takie firmy jak PESA, Polski Koks i Pini Polonia.

 

 

 

źródło: OKNOPLAST