Drużyna PRESS GLASS pobiegła dla Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie
Drużyna PRESS GLASS pobiegła dla Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie

W XXV Biegu Ulicznym Sambora, który odbył się 7 listopada br. w Tczewie, wzięła udział m.in. licząca 40 osób drużyna PRESS GLASS, firmy specjalizującej się w produkcji szyb dla budownictwa. W ramach akcji „Biegamy i wspieramy” przedsiębiorstwo przekazało „wybieganą” przez swoich pracowników sumę pieniędzy (ponad 2,7 tys. zł) na wsparcie Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie.

W sobotnim biegu na dystansie 10 km wystartowało w sumie ponad 400 osób. Najlepszy czas uzyskał Marek Kowalski, a wśród 40 pracowników firmy PRESS GLASS najwyższe miejsce zajął Jacek Piętak (73. pozycja). Drużyna ta biegła w koszulkach z napisem „Biegamy i wspieramy”, czyli nazwą akcji prowadzonej przez producenta szyb już od ponad pół roku.

„Akcja to połączenie promocji zdrowego trybu życia oraz wsparcia dla działalności charytatywnej. Startujemy w miastach lub okolicach, gdzie zlokalizowane są zakłady PRESS GLASS. Za każdego pracownika, który ukończy dany bieg, przekazujemy określoną kwotę na – wybrany przez samych biegaczy – cel dobroczynny. Cała kwota, czyli 2730 zł, trafiła w tym przypadku na wsparcie Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie” – mówi Gerard Plaze, jeden ze współorganizatorów akcji.

Tegoroczny bieg w Tczewie był już czwartym w tym roku startem drużyny PRESS GLASS. Akcję „Biegamy i wspieramy” zainaugurowano udziałem w 7. Biegu Częstochowskim, który odbył się w kwietniu 2015 r. Później reprezentacja producenta szyb startowała jeszcze w Radomsku i Tychach.

Strona akcji pn. „Biegamy i wspieramy”:
http://www.pressglass.eu/biegamyiwspieramy