Taras automatycznie otwierany
Taras automatycznie otwierany

W bogatej ofercie nowosądeckiej firmy DAKO, producenta okien, drzwi, bram i rolet, znajdziemy nowoczesne drzwi tarasowe HST. Zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania sprawiają, że drzwi są kompatybilne z systemem zarządzania domem inteligentnym. 

Drzwi przesuwne HST
Fot. DAKO

 

Taras w pełni zautomatyzowany

Drzwi tarasowe HST firmy DAKO wyposażone są w mechanizm automatycznego otwierania.  Nowatorski, podnoszono-przesuwny system zamontowany w skrzydle,  pozwala na łatwe  przesuwanie drzwi po specjalnych rolkach, bez względu na ich rozmiar. Dzięki automatyce Hautau skrzydłem można sterować za pomocą pilota oraz włączyć je w zintegrowany system zarządzania domem inteligentnym. 

Fot. DAKO
 

Nowoczesna konstrukcja 

Przekrój drzwi przesuwnych HST

Fot. DAKO

 

Opracowana przez DAKO konstrukcja gwarantuje zachowanie najwyższych standardów termoizolacyjności. Nowoczesny system HST umożliwia projektowanie drzwi tarasowych o dużych przeszkleniach, co pozwala na maksymalne doświetlenie wnętrza. Rozwiązanie HST jest dostępne w trzech wariantach – kupujący mogą wybrać model wykonany z tworzywa PVC, drewna lub aluminium, dzięki czemu idealnie dopasują drzwi tarasowe do elewacji i wystroju domu. W celu zapewnienia komfortu użytkowania istnieje możliwość zlicowania progu z posadzką. Sprawi to, że z ciągu komunikacyjnego zniknie niewielka, ale uciążliwa dla mieszkańców przeszkoda. Konstrukcja drzwi pozwala na pełne otwarcie ruchomego skrzydła. Aby zapewnić ochronę przed przytrzaśnięciem, producent umożliwia zastosowanie jednego z dwóch systemów bezpieczeństwa – czujnika ruchu lub kurtyny laserowej.  Zadaniem zabezpieczenia świetlnego jest wykrywanie obiektów pomiędzy wiązkami lasera w polu ochronnym, co sprawia że drzwi zatrzymują się przed przeszkodą.

Drzwi doskonałe

Próg zlicowany z posadzką
Fot. DAKO

 

System HST firmy DAKO znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt przestronności i wizualnego połączenia domu, tarasu i ogrodu. Doskonale doświetla nawet bardzo duże pomieszczenia, tym bardziej że trzema skrzydłami można zagospodarować konstrukcję o szerokości ponad 6 metrów. 

Ze względu na automatyczny system otwierania drzwi doskonale sprawdzają się również w obiektach użytkowanych przez osoby o ograniczonej sprawności motorycznej.


Producent: DAKO     www.dako.eu

Najważniejsze parametry DRZWI HST:

 

 

Maksymalna waga skrzydła

Maksymalna powierzchnia skrzydła

Maksymalna wysokość

Maksymalna szerokość

PVC

250 kg

6,5 m2

2,7 m

6,5 m

DREWNO

300 kg

6,5 m2

2,6 m

6 m

ALUMINIUM

300 kg

10,5 m2

3,3 m

6,5 m

 

 

źródło: DAKO