Okna MS jeszcze bliższe perfekcji
Okna MS jeszcze bliższe perfekcji

Technolodzy firmy MS więcej niż OKNA wprowadzili właśnie nowe udoskonalenia w budowie okien MS evolution [82]. Od września 2015 roku są one zbrojone nowym wzmocnieniem o zamkniętym kształcie i grubości 2 mm, które znacząco podnoszą sztywność okien i - tworząc dodatkową, siódmą, komorę powietrzną w ramie - jeszcze bardziej polepszają właściwości termiczne.
 

Sztywniejsze

Laserowo zgrzewany, w pełni zamknięty kształtownik o przekroju prostokątnym, którym zbrojone są teraz wszystkie okna MS evolution [82] zapewnia większą sztywność ram, a co za tym idzie większą stabilność okien podczas transportu i montażu. Dzięki nowemu kształtowi wzmocnienia jego sztywność uległa poprawie od 10% w osi X i aż do 87% w osi Y. 
 

Cieplejsze

Dodatkowo, zamknięty profil, przykręcony w komorze zbrojeniowej zamiast standardowego ceownika, tworzy jeszcze jedną - siódmą komorę powietrzną w ramie przez co polepsza Uf produktu - czyli współczynnik przenikania ciepła ramy. 
Okna MS evolution [82] zbudowane są na bazie nowoczesnego systemu profili Salamander bluEvolution 82 o szerokości właśnie 82 mm, z grubością ścianek profili w klasie A. Mogą się poszczycić najwyższą klasą termiki, czego potwierdzeniem jest etykieta energetyczna wydana przez niemiecki Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim. Okno referencyjne MS evolution [82] (o wymiarach 1230x1480 mm), uzyskuje współczynnik przenikania ciepła o wartości Uw=0,73 W/m?K, zaś okno dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym O34 (1500x1500 mm) pozwala uzyskać parametr Uw na poziomie 0,80 W/m?K. 
Ciepła kolorowa ramka międzyszybowa CHROMATECH ultra niweluje efekt mostka termicznego na krawędzi szyby, ograniczając straty ciepła. Ważnym elementem okien 

MS evolution [82] jest również system trzech uszczelek. Ich konstrukcja i umiejscowienie (dwie uszczelki zewnętrzne i dodatkowa, środkowa, uszczelka) gwarantują lepszą izolację termiczną i szczelność, a także podnoszą izolacyjność akustyczną konstrukcji (Rw=35dB). 

Wszystkie te rozwiązania oferowane w oknach MS evolution [82] pozwalają, przy niższych kosztach, uzyskać niesamowite parametry termiczne zbliżone do okien MS evolution [92] ze zwykłymi wzmocnieniami stalowymi. 
 

Jaśniejsze

Oprócz ciepłego systemu profili, głównym elementem okien MS evolution [82] jest szyba SUPERtermo 0,5W/m?K, składająca się z pakietu trzech tafli szkła oddzielonych ciepłą, kolorową ramką międzyszybową CHROMATECH ultra z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Produkty MS więcej niż OKNA zbudowane są w oparciu o szkło float ExtraClear z najnowszą powłoką niskoemisyjną ClimaGuard Premium2. Zastosowanie nowej, jaśniejszej powłoki w oknach MS evolution [82] gwarantuje wysoki poziom przepuszczalności światła (L=74%), a także energii słonecznej (g=53%). Parametry te przewyższają obowiązujące na rynku standardy. 
 

Bezpieczniejsze

Istotnym walorem okien MS evolution [82] jest również bezpieczeństwo. Już w standardzie oferowany jest pakiet trzech zaczepów antywłamaniowych, współpracujących z ruchomymi ryglami grzybkowymi, które znacznie utrudniają wyważenie skrzydła z ramy. Dodatkowo, aby zabezpieczyć przed próbą włamania poprzez zsunięcie rygli z zaczepów, dostajemy klamkę METZ niemieckiej firmy HOPPE z systemem SECUSTIC. Klamka ta ma zapadki, które blokują ruch okucia, jeśli nie porusza się klamka. 

Stolarka PVC firmy MS więcej niż OKNA nie tylko chroni przed włamaniem, ale także przed siłami natury. MS evolution [82] wytrzymują napór wiatru wiejącego z prędkością ok. 160 km/h! Opcjonalnie okna można wyposażyć również w szyby i okucia antywłamaniowe, gwarantujące bezpieczeństwo klasy RC1 i RC2 potwierdzone certyfikatem.
 

Bardziej stylowe

Okna MS evolution [82] to nie tylko walory funkcjonalne, ale także nowoczesny i stylowy design. Zaokrąglona linia profili PVC prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a przy tym spełnia najwyższe standardy jakości i perfekcyjnego wykonania. Profile oklejone folią dekoracyjną zgrzewane są z limitacją 0,2 mm (zgrzew na nitkę), co znacznie podnosi estetykę połączenia. Okna MS evolution [82] standardowo wyposażone są w uszczelki w kolorze czarnym, jednakże w białych oknach, jako opcję, można wybrać uszczelki w kolorze jasnoszarym (Lichtgrau). 

Warto także pamiętać, że w ofercie firmy znajduje się gama przeszło 40 oklein, nie tylko imitujących wygląd i strukturę okien drewnianych, ale także gładkich, jednokolorowych. Jeśli do tego dodamy jeszcze wybór jednego z sześciu kolorów ciepłych, międzyszybowych ramek CHROMATECH ultra, uzyskamy możliwość stworzenia unikalnej kompozycji okna, dopasowanego nie tylko do wyglądu elewacji budynku, ale też, a może przede wszystkim, aranżacji naszego domowego wnętrza. 

 

źródło: MS więcej niż OKNA