KOLEKTORY SŁONECZNE VELUX
KOLEKTORY SŁONECZNE VELUX

Od ponad 60 lat firma VELUX doskonali swoje produkty, aby tworzyły harmonijne połączenie z architekturą budynku i dachu.

Kolejnym krokiem w przyszłość są kolektory słoneczne. Szczególnymi cechami kolektora słonecznego firmy VELUX są jego wygląd i prosta instalacja, które odpowiadają konstrukcji i montażowi okna do poddaszy VELUX, co stwarza wiele możliwości łączenia kolektorów słonecznych z oknami oraz harmonijnego zintegrowania ich z dachem.

Prosty montaż jak w przypadku okien. Do dachów o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni. Całkowitą szczelność
zapewnia użycie standardowych kołnierzy uszczelniających. Wszystkie przewody, mocowania i połączenia są starannie ukryte w konstrukcji zapewniając niezakłóconą linię dachu. System łatwy do zaprojektowania, zwymiarowania i zamówienia.

Inne wykorzystanie kolektorów słonecznych Veluksa, to  podgrzewanie wody użytkowej, wspieranie ogrzewania lub podgrzewane basenów kąpielowych. Są idealnym rozwiązaniem dla nowo powstających budynków, jak również znajdują zastosowanie przy modernizacjach. VELUX oferuje kompletny system lub jego pojedyncze elementy. Kolektory są kompatybilne z różnymi typami kotłów grzewczych. Obudowa kolektora wykonana jest z aluminium i wypełniona grubą warstwą izolacji z wełny mineralnej o dużej gęstości, co zapewnia doskonałe parametry i żywotność. Miedziany absorber z wysoce selektywnym pokryciem powierzchni zapewnia kolektorowi wysoką sprawność. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii laserowej, płyta absorbera połączona jest z rurkami kolektora niewidocznymi spawami.

olektory VELUX cechują się aż 95% współczynnikiem pochłaniania energii i pokrywają do 70% zapotrzebowania na ciepłą wodę. Zalecane do montażu na dachach o minimalnym kącie nachylenia 15 stopni, doskonale komponują się z dowolnym pokryciem. Można je instalować samodzielnie lub w zestawach z oknami VELUX. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów i otrzymały certyfikaty „CEN” oraz „SOLAR KEYMARK”.

Źródło: velux.pl ,  muratordom.pl