Okna Internorm na targach Dom Inteligentny 2015
Okna Internorm na targach Dom Inteligentny 2015

To już czwarta edycja targów Dom Inteligentny, a druga na której swoje inteligentne okna pokaże austriacka marka Internorm. W tym roku zmieniono nazwę imprezy na DI EXPO 2015 – targi elektroniki użytkowej. Targi odbędą się w dniach 2-4 października w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Internorm na swoim stoisku pokaże inteligentne okna z systemem sterowania budynkiem – I-tec SmartWindow, za pomocą którego domownik może obsługiwać rolety, żaluzje fasadowe, elektryczne produkty zintegrowane z oknem oraz inne inteligentne systemy za pomocą tabletu lub smartfona. Użytkownik ma również możliwość zarządzania I-tec Wentylacja – połączonym z oknem elektrycznym wywietrznikiem wyposażonym w wymiennik ciepła, odzyskujący do 93% energii podczas wymiany zużytego powietrza na świeże. Kolejną technologią, którą można obsługiwać zdalnie jest technologia I-tec Zacienienie zastosowana w oknach zespolonych – polegająca na wykorzystaniu energii słonecznej do zasilania żaluzji wewnątrz okna wyposażonej w moduł fotowoltaiczny.

System można także używać do sterowania innymi inteligentnymi produktami znajdującymi się w domu. Aplikacja I-tec Smart Window jest do ściągnięcia za darmo ze sklepu Apple Store oraz Google Play. 

 

źródło: Internorm