Szukasz ciszy i spokoju - wybierz okna akustyczne
Szukasz ciszy i spokoju - wybierz okna akustyczne

W dzisiejszych czasach hałas towarzyszy nam niemal wszędzie. Nasze domy i miejsca pracy zlokalizowane są wśród ruchliwych ulic. Czy jednak możemy się przed nim chronić? Najskuteczniejszym i najprostszym sposobem na zniwelowanie negatywnego wpływu hałasu na nasze zdrowie jest wybór odpowiednich, dźwiękoszczelnych okien, wyróżniających się najwyższymi parametrami izolacyjności akustycznej. 
 

Hałas – zagrożeniem dla naszego zdrowia

Wielu z nas spędza wśród szkodliwego dla zdrowia hałasu większą część swojego życia. Głośne dźwięki powodują uszkodzenia słuchu, bezsenność, obniżają wydajność pracy, źle wpływają na nastrój, są przyczyną przedwczesnego starzenia się organizmu. Nadmierny hałas może powodować zaburzenia układu nerwowego i układu krążenia oraz inne niekorzystne zmiany w organizmie człowieka. 
 

Skazani na hałas?

Szczególnie osoby mieszkające w miastach doświadczają negatywnych skutków dużego natężenia dźwięku. Najczęściej jednak nie jesteśmy w stanie zmienić otaczających nas warunków zewnętrznych i jedyne, co nam pozostaje to znaleźć rozwiązanie problemu w środowisku, w którym żyjemy. Specjalne ciche okna zamontowane w domach i miejscach pracy doskonale radzą sobie z męczącym hałasem. Takie akustyczne okna znajdziemy w ofercie firmy Stolbud Włoszczowa. Odpowiednio dobrane okna zapewnią nam właściwy wypoczynek i efektywne działanie. Dom stanie się wreszcie miejscem spokojnym i zacisznym, a biuro nie będzie się nam już kojarzyć ze zmęczeniem i bólem głowy  – mówi Augustyn Zioło Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa. Warto wiedzieć, iż poziom izolacji akustycznej okien wyrażany jest za pomocą współczynnika Rw mierzonego w decybelach. Im jest on wyższy tym lepsza jest izolacja akustyczna, a więc lepsze są właściwości dźwiękoszczelne okien, a tym samym mniejszy jest hałas docierający do wnętrza pomieszczenia.  Idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu dźwięku są tzw. ciche okna, których współczynnik Rw osiąga wartość powyżej 40dB. Zważywszy na to, iż w oknach o standardowym oszkleniu 4/16/4 wytłumienie hałasu kształtuje się na poziomie Rw=30÷32 dB to zastosowanie okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej niweluje hałas o połowę – dodaje Augustyn Zioło.
 

Okna akustyczne – niezawodny sposób na hałas

W ofercie Stolbudu Włoszczowa znajdują się okna o bardzo dobrych parametrach izolacyjności akustycznej – sięgających wytłumienia do nawet 45dB. Okna te posiadają jako jedyne w kraju certyfikat jakości akustycznej AQ-ITB przyznany przez Zakład Certyfikacji Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Potwierdza on ponad przeciętne właściwości okien pod względem ochrony akustycznej. Ponadto jest gwarancją, że stosowane do produkcji okien materiały są najwyższej jakości, poddane starannej selekcji dzięki czemu zachowują wysokie parametry pod względem wytrzymałości oraz odporności na działanie czynników atmosferycznych takich jak siła parcia wiatru czy działanie wody opadowej. 
Wysoką izolacyjność akustyczną naszej stolarki osiągnęliśmy poprzez zastosowanie specjalistycznego szkła o zwiększonej masie, zbudowanego w oparciu o folie akustyczne, to także odpowiednie uszczelnienia  i profesjonalny proces technologiczny osadzenia oszklenia - zauważa Augustyn Zioło. 

Warto pamiętać, iż o właściwościach akustycznych okien decyduje również rodzaj i budowa drewna, z którego wykonane jest okno, w szczególności odpowiednio i staranie przygotowana klejonka. 

Certyfikat jakości akustycznej AQ-ITB przyznany dla okien Stolbudu Włoszczowa potwierdza ich najwyższą jakość i jest gwarancją doskonałych właściwości dźwiękoszczelnych.

Jeżeli naprawdę zależy nam na eliminacji z naszego życia męczącego i szkodliwego dla zdrowia hałasu, powinniśmy zaopatrzyć się w okna akustyczne, które zapewnią nam nie tylko komfortowy wypoczynek, ale także pracę w optymalnych warunkach.

 

źródło: Stolbud Włoszczowa