Katowicka Strefa Kultury z szybami PRESS GLASS
Katowicka Strefa Kultury z szybami PRESS GLASS

Siedziba orkiestry i centrum kongresowe to dwa nowe obiekty, które w ostatnich miesiącach oficjalnie otwarto w Katowicach. Obie inwestycje należą do katowickiej Strefy Kultury i w obu przypadkach wykorzystano szyby fasadowe PRESS GLASS.

Nowe inwestycje są jednymi z największych tego typu projektów, które w ostatnim czasie oddano do użytku na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Obiekty położone są w centralnej części Katowic i są częścią szerszego planu przekształcenia miasta w czołowy ośrodek kultury i turystyki biznesowej. Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy wysokiej jakości szyby fasadowe, które umożliwiły realizację koncepcji stworzonych przez projektantów” – tłumaczy PRESS GLASS, firma specjalizująca się w produkcji szyb dla budownictwa.

Pierwszy obiekt to nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR), gdzie znajduje się przeszło 400 pomieszczeń, w tym np. sale koncertowe i studia nagrań. Za projekt odpowiada Tomasz Konior. Przyjęta przez niego idea zakładała „stworzenie budynku niczym powieść szkatułkowa, której odrębne opowiadania dopiero po połączeniu dają pełny obraz”.

Druga inwestycja to – zaprojektowane przez pracownię architektoniczną JEMS Architekci – Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK). Obiekt wyróżnia się m.in. pokrytym trawą dachem, niepowtarzalną elewacją z czarnej siatki oraz stylowo przeszklonym głównym wejściem.

Nową siedzibę NOSPR otwarto w październiku ubiegłego roku, a MCK zaczęło funkcjonować w marcu 2015 r.

 

źróło: Press Glass