Funkcjonalność w czystej formie - okucia Schüco AvanTec SimplySmart
Funkcjonalność w czystej formie - okucia Schüco AvanTec SimplySmart

Nowoczesna architektura stawia na rozwiązania zapewniające swobodę projektowania i czystość designu. Dedykowane aluminiowym oknom z serii Schüco AWS ukryte okucia okienne Schüco AvanTec SimplySmart umożliwiają realizację funkcjonalnych, wielkoformatowych przeszkleń o klarownej estetyce.

Okna wyposażone w okucie Schüco AvanTec SimplySmart o kącie rozwarcia 180°

Fot. Schüco

 

Wyznacznikiem współczesnej architektury są okna o dużej powierzchni przeszkleń, które pozwalają maksymalnie doświetlić pomieszczenia i nadać elewacji lekki wygląd. Projektowane często z dużym rozmachem, transparentne powłoki budynku muszą jednak równocześnie spełniać rosnące wymagania energooszczędności, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Możliwości planowania okien aluminiowych poszerzają ukryte okucia mechaniczne Schüco AvanTec SimplySmart o maksymalnym kącie rozwarcia, które pozwalają na stosowanie dużych, bardzo ciężkich przeszkleń. 
 

Design w każym szczególe

Ukryty mechanizm zapewnia nowoczesną estetykę stolarki

Fot. Schüco

 

Cechą charakterystyczną projektów nowoczesnych fasad jest tendencja do zwiększania powierzchni przeszkleń i operowanie subtelnymi geometrycznymi podziałami. Przez długi czas możliwości projektowania wielkopowierzchniowych okien rozwiernych i rozwierno-uchylnych o nowoczesnej, lekkiej estetyce były ograniczone. Ciężkie skrzydła, często zaopatrzone w grube pakiety szybowe, wymagały stosowania widocznych okuć nawierzchniowych o maksymalnym kącie rozwarcia 90?. Problem ten rozwiązuje stosowane w oknach Schüco AWS w pełni ukryte okucie mechaniczne Schüco SimplySmart o doskonałej nośności do 250 kg. Wszystkie elementy mechanizmu są całkowicie ukryte w wąskiej ramie okiennej, dzięki czemu stolarka posiada klarowny, niczym niezakłócony wygląd. Ponadto rozwiązanie to jako pierwsze na świecie rozwarcie skrzydła aż o 180?. Dodatkowa zaleta w postaci szybkiego i łatwego montażu sprawia, że okucie Schüco SimplySmart w pełni odpowiada wymaganiom współczesnej techniki.
 

W prostocie innowacyjność

Innowacyjna, modułowa budowa istotnie ułatwia montaż

Fot. Schüco

 

Oprócz ponadczasowej estetyki nagodzonej prestiżową nagrodą iF product design award 2014 i doskonałych parametrów technicznych okucia Schüco Simply Smart zapewniają prosty i szybki montaż. Poszczególne elementy okucia są montowane „na wcisk”, bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Montaż może być przeprowadzany w pozycji docelowej i nie wymaga zachowania sztywno określonej sekwencji działań. Możliwość rozpoczęcia obróbki od dowolnego elementu znacznie przyspiesza pracę i eliminuje ewentualne błędy. Elastyczne rozwiązanie pozwala ponadto na podniesienie klasy antywłamaniowej okna w dowolnym czasie już po montażu. Dzięki modułowej budowie mechanizmu można go łatwo uzupełnić o dodatkowe elementy.

 

źródło: Schüco