Bramy szybkobieżne dla przemysłu spożywczego i stref  chłodniczych
Bramy szybkobieżne dla przemysłu spożywczego i stref chłodniczych

Bramy szybkobieżne stosuje się dla zapewnienia ochrony przed hałasem i przeciągami, dla oszczędności energii oraz w celu polepszenia klimatu pomieszczeń i płynności ruchu.
Te szybkie bramy mogą być stosowane we wnętrzach i na zewnątrz budynków. W  wersjach specjalnych spełniają wymogi szczególnych branż, takich jak na przykład przemysł spożywczy.

  • Brama energooszczędna V 3515 Iso - stanowi wersję przygotowaną specjalnie dla przedsiębiorstw zajmujących się logistyką towarów mrożonych i świeżych. Szczególną cechą tego typu bram szybkobieżnych jest elastyczna kurtyna izolacyjna o grubości 30 mm, pozwalająca osiągnąć współczynnik przenikania ciepła poniżej 1,0.
  • Brama szybkobieżna Iso Speed Cold  - przeznaczona jest do zamknięcia stref z dużymi różnicami temperatur, np. w chłodniach Dodatkowe uszczelki podłogowe i nadproża oraz wewnętrzne i zewnętrzne segmenty z przegrodami termicznymi pozwalają osiągnąć współczynnik przenikania ciepła na poziomie nie większym niż 0,3 W/ m² K.
  • V 2515 Food – to brama szybkobieżna zbudowana ze stali nierdzewnej o powierzchni hydrofobowej, opracowana przez firmę Hörmann specjalnie na potrzeby przemysłu spożywczego, w którym podstawową rolę odgrywa higiena środowiska pracy. Brama ta przeznaczona jest przede wszystkim do stref mokrych. Materiał, z którego jest wykonana, oraz elektronika zostały skutecznie zabezpieczone przed korozją i wilgocią. Duża prędkość otwierania tej nowej bramy wewnętrznej, wynosząca od 1,5 bis 0,8 m/s, umożliwia szybki przepływ towarów i - w przypadku większości stref przechowywania żywności w niskiej temperaturze - przyczynia się do obniżenia kosztów energii.

 Zdjęcie 1:

Energooszczędna brama szybkobieżna V 3515 Iso nadaje się szczególnie do przejść między strefami ciepłymi, a zimnymi lub strefami przechowywania świeżych produktów.

Zdjęcie 2:

Brama szybkobieżna Iso Speed firmy Hörmann może być wykorzystywana jako zamknięcie w strefach charakteryzujących się dużymi róznicami temperatur, np. w chłodniach, w temperaturze do minus 34 stopni C.

Zdjęcie 3:

Brama szybkobieżna V 2515 Food firmy Hörmann to konstrukcja nadająca się szczególnie do stref mokrych.


Zdjęcia: Hörmann

Zdjęcia można skopiować pod adresem: www.hormann.pl.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.hormann.pl w dziale Forum Prasowe.