Zalety okien z nakładką aluminiową
Zalety okien z nakładką aluminiową

Aluminium to lekki i wytrzymały metal stosowany min. do produkcji samolotów –  jaki jednak sens ma wykorzystanie go w przemyśle okiennym? Okazuje się, że zastosowanie specjalnej nakładki aluminiowej w przypadku okien z PCV i drewna pozytywnie wpływa min. na ich trwałość oraz wygląd.

 

Elegancja, funkcjonalność i ochrona

 

Przyjęło się, że aluminiowa powłoka służy głównie do zabezpieczania drewnianych okien, jednak zaczęto ją stosować również w oknach wykonanych z materiału PCV. Plastikowe ramy, „z natury” są na pewno odporniejsze na zgubny wpływ warunków atmosferycznych, niż okna drewniane, ale czy wystarczająco? Zarówno materiał PCV, jak również folia dekoracyjna od zewnętrznej strony pod wpływem słońca, zacienienia lub deszczu ulega, po kilku latach, zniszczeniu. Samo PCV najczęściej żółknie, folia dekoracyjna z kolei, staje się wyblakła i traci swoją estetykę. Zastosowanie nakładki ten problem rozwiązuje, aluminium nie traci swojej barwy niezależnie od oddziaływania różnych warunków atmosferycznych. Dodatkowo prezentuje się znacznie lepiej niż tworzywo sztuczne. Co więcej, dzięki nakładce aluminiowej, okna są znacznie stabilniejsze, a tym samym ich funkcjonalność i trwałość jest lepsza. Nakładka ułatwia czyszczenie okien i jest dopracowana stylistycznie: jej narożniki zostają idealnie do siebie dopasowane, co pozwala wyeliminować najdrobniejsze nawet nierówności, występujące często w przypadku tanich okien z PCV. Aluminium daje również bardzo szerokie możliwości stylistyczne, ponieważ może być ukształtowane w dowolny sposób, co pomoże inwestorowi dobrać odpowiedni design do projektu domu.

Letnie promocje na okna

 

Jednym z producentów, którzy na rynku od wielu lat oferują okna PCV z nakładką aluminiową jest austriacka firma Internorm. - Okna PCV z nakładką aluminiową to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań, jakie można spotkać na rynku okiennym. Dlatego miło nam poinformować, że w okresie od 15 maja do 15 sierpnia 2015 r. okna PCV-aluminiowe Internorm, modele KF 200 i KF 300, objęte są promocją 3 szyby w cenie 2 oraz ciepła ramka ISO gratis! Dzięki tej ofercie klienci mają szansę pozyskania trzyszybowych okien energooszczędnych z zewnętrzną nakładką aluminiową, na które otrzymają aż 10 lat gwarancji! Oczywiście motywacją może być również korzystniejsza cena względem okresu nie objętego promocją – mówi Dariusz Olszewski Dyrektor z firmy IFTM Internorm.

 

źródło: IFTM Internorm