Poznaj nowe możliwości pozyskiwania naturalnego oświetlenia
Poznaj nowe możliwości pozyskiwania naturalnego oświetlenia

Czy wyobrażamy sobie życie bez naturalnego oświetlenia? Chyba nie. Każdy z nas dąży do tego, aby pomieszczenia, w których spędzamy czas były dobrze doświetlone. Dlaczego? Przyczyna nie jest skomplikowana. Lubimy to, co naturalne, a więc i światło. Takie, które nie męczy naszych oczu. Mimo, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to właśnie światło słoneczne wpływa na nasze codzienne samopoczucie, optymizm oraz pozytywną energię. A bez tych czynników niełatwo osiągnąć sukces i spełnienie.

Rozwój technologii, które poprawiają efektywność energetyczną widoczny jest w różnych dziedzinach gospodarki. Zauważalna jest również dynamika działań nastawionych na naturalne „doświetlanie”, a także wykorzystanie energii świetlnej. Dotyczy to zwłaszcza materiałów budowlanych, które zgodnie z nadchodzącymi przepisami są i będą coraz bardziej energooszczędne. Po co w końcu tracić energię słoneczną, jeśli możemy ją wpuścić do środka i jeszcze dodatkowo przetworzyć?
 
Nowe okno PROLUX od OKNOPLAST

Postęp działań jest widoczny m.in. w stosowaniu baterii słonecznych na budynkach mieszkalnych czy przemysłowych. Jednak to nie wszystko. Większą ilość światła w naszym otoczeniu, bo aż o 22% gwarantuje nam nowy produkt OKNOPLAST, system PROLUX. Sama jego nazwa oznacza „sprzyjający światłu”. Idea nowego rozwiązania polega na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna i zwiększeniu tym samym powierzchni szyby. Nowatorski system jest pierwszym takim rozwiązaniem okiennym na polskim rynku. Stanowi tym samym odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń. Oświetlone pomieszczenie jest bardziej przestronne i optycznie powiększone, dlatego jednocześnie wydaje się przytulne i przyjazne. W takich przestrzeniach chętniej spędzamy czas, ponieważ światło naturalne podnosi poziom endorfin, zwanych hormonami szczęścia. 

 

Dowiedz się więcej na www.oknaprolux.pl.

 

źródło: OKNOPLAST