PRESS GLASS wyróżniony Diamentami Forbesa 2015
PRESS GLASS wyróżniony Diamentami Forbesa 2015

Firma PRESS GLASS otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Diament Forbesa 2015”, przyznawane najbardziej dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwom. Specjalizująca się w produkcji szkła dla budownictwa firma dostała też nagrodę za najlepszą stronę internetową w województwie śląskim.

Tegoroczne zestawienie zostało przygotowane przez analityków wywiadowni Bisnode Polska oraz redakcję polskiej edycji miesięcznika „Forbes”. Pod uwagę brano podmioty, które w 2014 r. terminowo złożyły raporty do Krajowego Rejestru Sądowego.
Wyróżnionym firmom przyznano pozytywny rating wiarygodności. Oznacza to, że są rentowne (zgodnie ze wskaźnikami ROA oraz EBIT), posiadają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przyjęta przez autorów rankingu metodologia opiera się na tzw. metodzie szwajcarskiej, będącej połączeniem metody majątkowej oraz dochodowej.

W rankingu „Diamenty Forbesa 2015” uhonorowano te firmy, które odnotowały przeciętny roczny wzrost wartości na poziome minimum 15 proc.

PRESS GLASS doceniono również za efektywne wykorzystanie możliwości, jakie daje przedsiębiorstwom internet. Firma otrzymała wyróżnienie pn. „e-Diament Forbesa & Biznes.pl” za najlepszą firmową stronę internetową w województwie śląskim. W uzasadnieniu zwrócono szczególną uwagę na „wykorzystanie YouTube do przedstawienia produktów firmy”.
Wyróżnienia wręczono 26 marca, podczas uroczystej gali w katowickim hotelu Monopol.

 

 

 

 

 

 

źródło: PRESS GLASS