Nice Polska Liga Żużlowa w sezonie 2015 faktem!
Nice Polska Liga Żużlowa w sezonie 2015 faktem!

Po raz drugi z rzędu firma Nice została sponsorem tytularnym rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Oznacza to także, że drugi sezon z rzędu żużel będzie obecny w Telewizji Polskiej! Nice Polską Ligę Żużlową będzie można oglądać w TVP Regionalnej, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Dzięki trójstronnemu porozumieniu między Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską i firmą Nice rozgrywki I ligi w sezonie 2015 znów będą nosiły nazwę Nice Polska Liga Żużlowa. W każdej kolejce jeden mecz na żywo pokaże TVP Sport i TVP Regionalna (niedziela, godz. 13:15) - powszechnie dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu możliwość obejrzenia  transmisji z Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie więc miało praktycznie każde gospodarstwo w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny. Spotkania (w większości także na żywo) będą także dostępne na stronie sport.tvp.pl. 

- Ubiegłoroczna Nice Polska Liga Żużlowa okazała się najchętniej oglądaną ligą sportową w Polsce w telewizji. Negocjacje związane z przedłużeniem umowy nieco przeciągały się, ale ostatecznie jesteśmy niezwykle zadowoleni, że drugi rok z rzędu przyjdzie nam współpracować z Telewizją Polską. Dzięki naszemu zaangażowaniu doszło do profesjonalizacji rozgrywek, które zyskały wielką renomę – mówi Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska. 

W ramach sponsoringu tytularnego ligi planowana jest kontynuacja działań z poprzedniego roku oraz kilka zupełnie nowych projektów. W związku z tym nie zabraknie nowej edycji turniejów dla najmłodszych zawodników - Nice Cup oraz konkursu na typowanie wyników meczów za pośrednictwem serwisów społecznościowych - Nice PLŻ Typer. Oprócz tego w trakcie sezonu planowane jest przeprowadzenie konkursu na Miss Nice PLŻ oraz wybór najlepszej oprawy kibicowskiej. Już od najbliższej kolejki startuje konkurs dla kibiców zbierających kupony z programów meczowych. Do wygrania karnety na kolejny sezon.

Nice Polska Liga Żużlowa będzie także odpowiednio promowana w serwisach sportowych Telewizji Polskiej, a podsumowanie każdej kolejki znajdzie się w „Sportowej Niedzieli”, emitowanej w TVP INFO i TVP Sport. W sumie będzie 18 transmisji: 14 z rundy zasadniczej, po dwa spotkania półfinałowe i finałowe. 

W zeszłym sezonie w TVP Regionalnej przeprowadzono 17 transmisji, a średnia wyniosła aż 159 tys. widzów (udziały 1,63 proc.). Rekordowe było spotkanie GKM Grudziądz – PGE Marma Rzeszów z 29 czerwca 2014 roku: średnia wyniosła 218 tys., udziały 2,41 proc. Równoległe transmisje były przeprowadzane w TVP Sport – średnia wyniosła 74 tys. (udziały 0,75 proc.); rekord to mecz Orzeł Łódź – GKM Grudziądz – 120 tys. (1,24 proc.). 

Plan transmisji Nice PLŻ – kolejki 1-7

 

12 kwietnia

ROW Rybnik – Wanda Instal Kraków

godz. 13:15 TVP Sport

26 kwietnia

Orzeł Łódź – Łączyńscy-Carbon Start Gniezno

godz. 13:15 TVP Regionalna

godz. 18:45 TVP Sport

10 maja

 

ROW Rybnik – Orzeł Łódź

godz. 13:15 TVP Regionalna

11.05. 14:15 TVP Sport

17 maja

zaległa I kolejka

Wanda Instal Kraków - Łączyńscy-Carbon Start Gniezno

godz. 13:15 TVP Regionalna / TVP Sport

24 maja

 

Polonia Bydgoszcz – Ostrovia Ostrów Wlkp.

godz. 13:15 TVP Regionalna/TVP Sport

31 maja

 

Wanda Instal Kraków – Polonia Bydgoszcz

godz. 13:15 TVP Regionalna/TVP Sport

4 czerwca

Orzeł Łódź - Wanda Instal Kraków

godz. 13:15 TVP Regionalna/TVP Sport

 

 

 

źródło: Nice Polska