VI Kongres Stolarki Polskiej już w maju
VI Kongres Stolarki Polskiej już w maju

Wiosna to najlepszy czas na określenie kierunku działań biznesowych, szans i zagrożeń dla całej branży stolarki budowlanej. Służy temu Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna, już szósta edycja wydarzenia zaplanowana jest na 21 i 22 maja br. w Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim.

Wiosna uznawana jest za początek sezonu budowlanego oraz moment znaczącego ożywienia w branży. W tym szczególnym okresie, co roku organizowany jest również Kongres Stolarki Polskiej – największe w Polsce wydarzenie skierowane do producentów, dostawców i dystrybutorów związanych z sektorem stolarki budowlanej. Organizatorem Kongresu jest Związek POiD. 

Przedstawiciele największych firm z całej Polski oraz tych nieco mniejszych, ale o dużych aspiracjach, spotykają się corocznie, aby przedyskutować najważniejsze kwestie. Do tegorocznej, już szóstej edycji Kongresu Stolarki Polskiej, zaplanowanej na 21 i 22 maja 2015 roku, zostały zaledwie 8 tygodni, a więc można zacząć powoli odliczać czas. To święto stolarki budowlanej odbędzie się w Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim, podobnie jak rok temu.

Dwudniowy Kongres został podzielony na cztery panele merytoryczne. Pierwszy dzień zainaugurują obrady o rodzimej gospodarce i najważniejszych aspektach prowadzenia biznesu. W dyskusji panelowej wezmą udział właściciele największych polskich marek związanych z branżą i nie tylko.

 Drugi panel dotyczyć będzie konsekwencji, jakie niesie dla firm wprowadzenie nowej ustawy o ochronie konsumentów z uwzględnieniem sektora stolarki budowlanej. Merytorycznego wprowadzenia do dyskusji dokona renomowana kancelaria prawna. Podczas rozmowy skonfrontowane zostaną opinie przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za egzekucję nowych przepisów z doświadczeniami dyrektorów sprzedaży firm z branży stolarki budowlanej i właścicieli największych salonów stolarki w Polsce.

W ramach trzeciego panelu zostaną poruszone natomiast tematy poświęcone prawu unijnemu w zakresie oszczędności energii w budownictwie. Wprowadzenia do dyskusji dokona Peter Winters, przewodniczący organizacji European Solar Shading Organization. 

Drugi dzień Kongresu upłynie pod znakiem architektury przyszłości oraz oczekiwań i wyzwań, jakie stawia ona prawidłowemu doborowi stolarki oraz jej montażowi. W debacie weźmie udział liczne grono projektantów i architektów. Po jej zakończeniu zostaną zaś ogłoszone wyniki drugiej odsłony konkursu na projekt wnętrza „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”.

Partnerami VI Kongresu Stolarki Polskiej zostały dotychczas:
 

Partner Strategiczny: Ponzio
 

Partnerzy Główni: AIB, Aluprof, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, FAKRO, Klimas Wkręt-met, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Roto
 

Partner Wspierający: Profix
 

Patronat honorowy sprawuje: Ministerstwo Gospodarki
 

Patronat merytoryczny pełnią: Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska, Krajowa Izba Gospodarcza, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa
 

Patronat medialny dotychczas objęły: „Archivolta”, „Bramy21.pl”, „Budujemydom.pl”, „Budnews.tv”, „Builder”, „Dom z Przyszłością”, „Drzwi21.pl”, „Fachowy Wykonawca”, „Kwartalnik OKNO”, „Materiały Budowlane”, „Murator”, „Muratordom.pl”, „Murator – Informator Budowlany”, „Muratorplus.pl”, „Obud.pl”, „Ogród Zimowy”, „Okna21.pl”, „Oknonet.pl”, „Oknotest.pl”, „RBT Magazyn”, „StolarkaVIP.pl”, „Świat Aluminium”, „Świat Architektury”, „Świat Szkła”, „Tuznajdziesz.pl”

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: 
http://kongres-stolarki.pl/