Szkło antykondensacyjne ClimaGuard LM Dry dostępne w ofercie firmy OKPOL
Szkło antykondensacyjne ClimaGuard LM Dry dostępne w ofercie firmy OKPOL

Firma OKPOL, jako pierwszy producent okien do poddaszy w Polsce, wprowadziła do swojej oferty innowacyjne szyby Guardian ClimaGuard LM Dry. Zastosowana unikalna antyroszeniowa i łatwozmywalna powłoka, stosowana w standardzie w pakiecie trzyszybowym, pozwala skutecznie zredukować zjawisko kondensacji pary wodnej na zewnętrznej szybie okna, a jej właściwości łatwozmywalne zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się brudu na tej części pakietu szybowego.
 

Stop osadzającej się wilgoci

Zaparowane szyby to problem znany wszystkim tym, którzy posiadają w swoim domu lub biurze okna energooszczędne. Okazuje się bowiem, że im lepsza izolacyjność i niższy współczynnik przenikania ciepła U, tym większe jest ryzyko występowania zjawiska kondensacji pary wodnej na powierzchni szkła. Dlaczego tak się dzieje? Otóż szyby zespolone o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych skutecznie zatrzymują ciepłe powietrze wewnątrz domu, w konsekwencji czego zewnętrzna tafla szkła pozostaje chłodna i osadzająca się na niej para wodna wyrasza się tworząc nieestetyczne, zakłócające widoczność zacieki. Na występowanie zjawiska kondensacji narażone są okna w całym budynku, jednak problem ten szczególnie często zauważyć można w oknach dachowych. Przyczyna tego jest prosta - między szybą a nieboskłonem nie ma żadnych obiektów, które mogłyby zaabsorbować nadmiar wilgoci z powietrza, zatem rosa osadza się na szkle. Firma OKPOL, producent okien do poddaszy, zapobiegając niepożądanemu zjawisku skraplania się pary wodnej wprowadza do swojej standardowej oferty szyby z innowacyjną powłoką ClimaGuard LM Dry. To produkowane przez firmę Guardian szkło powlekane charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i znakomitą przejrzystością, co wraz z antykondensacyjną warstwą pomaga skutecznie wyeliminować zjawisko „zaparowanych okien”. 

Pielęgnacja okien jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Wprowadzenie do standardowej oferty firmy OKPOL szkła Guardian ClimaGuard LM Dry podyktowanie zostało przede wszystkim jego właściwościami antykondensacyjnymi, jednak ogromną wagę miała jeszcze jedna cecha produktu: bardzo łatwa jego pielęgnacja i utrzymanie w czystości. W przypadku okien dachowych jest to niezwykle istotne, ponieważ skośny i poziomy układ szyb sprawia, że są one szczególnie mocno narażone na gromadzenie się brudu i zanieczyszczeń. Powłoka ClimaGuard LM Dry nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki temu okna dachowe OKPOL za szkłem firmy Guardian mogą pozostać czyste i przejrzyste na dłużej. 

Unikalne połączenie funkcji LM i Dry zapewnia przejrzystość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Od teraz szyby ClimaGuard LM Dry dostępne są już we wszystkich oknach dachowych firmy OKPOL, w pakietach trzyszybowym w modelach: IGK I3, ISK I3, ISO I3 oraz ISO I6. Szyby zespolone dostarcza firma Vitroterm-Murów, a gwarancja na nie wynosi aż 20 lat.

 

źródło: Guardian