Innowacyjna akcja charytatywna sprzedaży okien na charytatywni.allegro.pl zakończona!
Innowacyjna akcja charytatywna sprzedaży okien na charytatywni.allegro.pl zakończona!

Na przestrzeni specjalnej targów WINDOOR-TECH (10-13.03.2015) po raz kolejny stanie, wyposażona w pełnowymiarowy park maszynowy „Fabryka Okien na Żywo”. Podczas czterech dni targów trwać będzie tam produkcja energooszczędnych okien PCV, które zostaną przekazane na cel charytatywny. Na przełomie stycznia i lutego na platformie charytatywni.allegro.pl prowadzona była akcja „Kup okno, pomóż potrzebującym”, w ramach której osoby prywatne mogły zakupić okno w wybranym przez siebie rozmiarze i kolorze. W taki sposób udało się zebrać zamówienie na 23 sztuki. Pieniądze z ich sprzedaży za pośrednictwem Caritasu zostaną przekazane, w ramach akcji „Przekaż ciepło” rodzinom wielodzietnym i osobom starszym, którym brakuje opału na zimę. Organizatorami przedsięwzięcia są Caritas Diecezjalne w Polsce oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pozostałe okna, wyprodukowane w „Fabryce”, pojadą (również w ramach akcji charytatywnej) do Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie. 

Partnerami-sponsorami „Fabryki Okien na Żywo” jest osiem firm z branży okiennej: Adams, Aereco, Aluplast, AFS Federhenn, MFO, Siegenia, Sadowski Software oraz Stomil Sanok. Wszystkie okna wyprodukowane w „Fabryce” spełniać będą normy techniczne z 2021 roku. Partnerem merytorycznym Fabryki Okien na Żywo jest Związek Polskie Okna i Drzwi.

Co więcej osoby, które kupiły okno na charytatywni.allegro.pl otrzymają zaproszenie do zwiedzania targów i osobiście będą mogły zobaczyć jak produkują się ich okna.

To już trzecia edycja „Fabryki Okien na Żywo”. Podczas dwóch poprzednich wyprodukowano łącznie ponad 250 okien, które zostały przekazane m.in. osobom poszkodowanym podczas powodzi w Bogatyni oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym Caritas i Wiosce Dziecięcej w Brzozowie na Podkarpaciu. Więcej na: www.windoortech.pl