OKNOPLAST zdobywcą prestiżowego wyróżnienia Ruban d’Honneur
OKNOPLAST zdobywcą prestiżowego wyróżnienia Ruban d’Honneur

OKNOPLAST jako jedyna polska firma z branży budowlanej została wybrana do finałowej dziesiątki drugiego etapu konkursu European Business Awards w kategorii Import/Export, zdobywając tytuł Ruban D’Honneur. Tym samym OKNOPLAST znalazł się w ścisłej czołówce 110 najlepszych firm w Europie i zakwalifikował się do finału prestiżowego programu biznesowego.

Czym jest European Business Awards?

European Business Awards to niezależny konkurs, którego celem jest uznanie i promowanie najlepszych praktyk i innowacyjności w środowisku biznesowym Unii Europejskiej. Zmagania do ósmej już edycji plebiscytu, w którym uczestniczyło ponad 24 tysiące firm z 33 krajów, rozpoczęły się w ubiegłym roku. W drugim etapie konkursu jury złożone z przedsiębiorców, przedstawicieli środowiska akademickiego oraz europejskich liderów biznesu przyznało tytuł Ruban d'Honneur 110 firmom w 11 kategoriach, z czego 6 wyróżnień przypadło w udziale polskim przedsiębiorstwom. W finałowym etapie plebiscytu firmy wyróżnione tytułem Ruban d’Honneur zaprezentują się w bezpośrednich rozmowach z jurorami, którzy wyłonią zwycięzców w każdej z kategorii. Równocześnie do 24 lutego trwa również głosowanie publiczności. Jeżeli doceniają Państwo osiągnięcia OKNOPLAST, zachęcamy do oddania głosu na film promocyjny na stronie organizatora.  

Grupa OKNOPLAST – czołowy polski eksporter stolarki otworowej z PVC

Przyznając OKNOPLAST wyróżnienie Ruban D’Honneur, jury European Business Awards doceniło firmę jako największego polskiego eksportera i jednego z czołowych producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Obecnie OKNOPLAST prowadzi działalność na 10 rynkach: w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech i na Węgrzech. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15% całego polskiego eksportu okien PVC. W ubiegłym roku z firmy poza Polskę wyjechała stolarka otworowa o wartości ponad 290 mln zł, zaś udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 67%, co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Plany Grupy OKNOPLAST na 2015 r. to zwiększenie sprzedaży eksportowej do 70%.

Tylko w ostatnim roku przedsiębiorstwo otworzyło ponad 200 partnerskich salonów sprzedaży w Europie. Tym samym pod marką OKNOPLAST funkcjonuje już ponad 1800 zagranicznych salonów. Obecnie OKNOPLAST najwięcej eksportuje do Włoch. Firma mocno rozwija sprzedaż również na rynku francuskim, gdzie posiada ponad 570 salonów oraz niemieckim, na którym liczba biur sprzedaży wzrosła do 285. Grupa partnerów handlowych rośnie także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie OKNOPLAST ma już ponad 180 punków sprzedaży. Globalna liczba klientów przez 20 lat działalności przekroczyła 1,25 mln. 

Jesteśmy niezwykle dumni z uhonorowania OKNOPLAST wyróżnieniem Ruban d'Honneur w konkursie European Business Awards. Tytuł ten jest dla nas szczególny i stanowi dopełnienie naszego już ponad 20-letniego doświadczenia w produkcji stolarki otworowej. Cieszymy się, że możemy reprezentować Polskę i rodzimy biznes w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów, honorujących firmy wyróżniające się najlepszymi praktykami i innowacjami w swych branżach. – skomentował Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Adrian Tripp, CEO European Business Awards, dodał: Jako jeden z laureatów Ruban d'Honneur, OKNOPLAST jest wzorowym przykładem firmy która wyróżnia się innowacyjnością, działalnością etyczną i sukcesem finansowym, mogącą z powodzeniem inspirować do działania i rozwoju inne firmy z branży budowlanej w Europie. Życzymy OKNOPLAST powodzenia w ostatnim, kluczowym etapie konkursu i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników w trakcie gali finałowej.

 

źródło: Oknoplast