Otoczeni ciszą – izolacja akustyczna ArmaSound RD firmy Armacell
Otoczeni ciszą – izolacja akustyczna ArmaSound RD firmy Armacell

Hałas jest dziś jednym z najpoważniejszych problemów naszej cywilizacji – towarzyszy nam praktycznie w każdej chwili życia, obniżając jego komfort, a wręcz negatywnie wpływając na nasze zdrowie. Dlatego też, by zminimalizować jego zły wpływ, firma Armacell opracowała system izolacji akustycznych ArmaSound RD.

O negatywnym wpływie, jaki hałas ma na nasze życie, wie chyba każdy. Długotrwałe przebywanie w głośnych pomieszczeniach może być nie tylko irytujące, ale i szkodliwe. Hałas nie pozwala nam się skupić w pracy (co wpływa na naszą wydajność) oraz należycie wypocząć w domu, co może powodować bezsenność, bóle głowy czy inne dolegliwości. By pomóc nam uporać się w z tym problemem, firma Armacell przygotowała izolację akustyczną ArmaSound RD, która pomoże nam obniżyć poziom niepożądanych dźwięków w naszym otoczeniu. 
 

Powiedz stop hałasowi

ArmaSound RD firmy Armacell  jest elastyczną otuliną wykonaną na bazie syntetycznego kauczuku, stworzoną z myślą o zminimalizowaniu otaczającego nas zewsząd hałasu. Otwartokomórkowa struktura materiału z jakiego została wykonana izolacja sprawia, że ArmaSound RD bardzo skutecznie absorbuje dźwięki zapobiegając tym samym   ich  odbijaniu. Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach, które różnią się od siebie gęstością objętościową: 120 kg/m3 oraz 240 kg/m3. Jest ona bezpośrednio związana ze współczynnikiem pochlaniania alfa, szczególnie w przypadku niższych częstotliwości (współczynnik ten dla częstotliwości 125 Hz jest ponad 3 razy wyższy dla ArmaSound RD 240 w porównaniu do wersji 120). Co więcej, firma Armacell oferuje otulinę w kilku wersjach różniących się od siebie grubością (od 6 do 25 mm), dzięki czemu możemy doskonale dopasować odpowiednią izolację do naszych potrzeb. Fakt ten, w połączeniu z szerokim zakresem pochłanianych częstotliwości (od 125 do 3150 Hz) i dużą gęstością sprawia, że izolacja ta stanowi doskonałą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych.

Jednak ArmaSound RD firmy Armacell sprawdza się nie tylko w przypadku eliminacji hałasu powietrznego. Jej visco-elastyczne właściwości sprawiają, że doskonale pomaga również przy redukcji wibracji jakie mogą być powodowane przez pracujące maszyny. Wibracje te są problemem nie tylko w przypadku bezpośredniej bliskości pracującego urządzenia, bowiem przenoszone przez strukturę budynku mogą być uciążliwe nawet dla osób, które znajdują się w całkiem innej części obiektu. ArmaSound RD skutecznie wspomagają tłumienie rezonansu, w jaki pod wpływem wibracji mogą wpaść konstrukcje metalowe, takie jak szyby windy, czy kanały wentylacyjne. Zastosowanie izolacji akustycznej jako podkładu izolującego pomiędzy pracującą maszyną a podłożem, zmniejsza nie tylko hałas przez nią generowany, ale również zapobiega przenoszeniu się drgań, skutecznie podnosząc tym samym komfort naszego życia. 

Otaczający nas hałas jest w dzisiejszych czasach prawdziwym utrapieniem pogarszającym nasz komfort życia. Dlatego też, by odpowiednio zadbać o nasze samopoczucie, a nawet zdrowie, warto zatroszczyć się o to, by zarówno nasz dom, jak i miejsce pracy były jak najmniej narażone na działanie uciążliwych dźwięków. Izolacja ArmaSound RD firmy Armacell pomoże nam tego dokonać eliminując zarówno hałas powietrzny jak i strukturalny, a nam pozwoli cieszyć się upragnioną ciszą.

 

 

źródło:  Armacell Poland