Wybieramy bramy
Wybieramy bramy

Przesuwna czy skrzydłowa, z automatem czy bez i z jakim wypełnieniem? Brama jest ważnym elementem całego ogrodzenia, gdyż to ona ma strzec wjazdu na posesję, otwierać się i zamykać kilka razy dziennie, ma być funkcjonalna i służyć wiele lat. Jaką więc wybrać bramę, by spełniła wszystkie nasze oczekiwania?

Dzięki bramie wjazdowej, możemy wjechać na posesję, zamknąć ją i mieć pewność, że nie dostanie się przez nią nieproszony gość, a dzieci czy zwierzęta domowe nie wybiegną na ulicę. Jednakże wybór bramy nie jest prosty a decyduje o nim nasz gust, zasobność portfela i względy praktyczne. Przy tym ostatnim, najważniejszą cechą jest budowa bramy: przesuwna (przesuwająca się na bok, wzdłuż linii ogrodzenia), czy skrzydłowa (dwa skrzydła bramy otwierają się do wewnątrz posesji)? Jeżeli podobają nam się bramy przesuwne, musimy zwrócić uwagę na to, czy mamy dość miejsca na działce, na swobodne jej otwarcie i nie możemy w miejscu przesuwu bramy zamontować furtki czy innych przeszkód. W przypadku bramy skrzydłowej, musimy pamiętać, że wedle polskich przepisów, wrota powinny otwierać się do wewnątrz posesji. Aby je otworzyć musimy zapewnić miejsce na swobodny ruch skrzydeł. Jeśli brama ma 3 metry, to jedno skrzydło ma 1,5 metra i taka przestrzeń potrzebna jest do swobodnego otwarcia bramy.

Jeśli pokonaliśmy już względy praktyczne i wybraliśmy rodzaj bramy, przyszła kolej na względy estetyczne i wypełnienie bramy, które świadczy o jej wyglądzie. Producenci ogrodzeń proponują wypełnienie doskonale harmonizujące z resztą ogrodzenia. Firma Betafence – producent bram i ogrodzeń ma w swojej ofercie bramy i furtki z wypełnieniem o niepowtarzalnym wzorze, pasującym do oferowanych paneli ogrodzeniowych oraz siatek zgrzewanych.
Na nowoczesną konstrukcję bramy przesuwnej czy skrzydłowej składa się przede wszystkim obwiednia (rama) wykonana zazwyczaj z rury o przekroju kwadratowym. Odpowiednio dobrana wielkość i grubość tego profilu jest bardzo ważna, ponieważ nadaje ona bramie odpowiedni ciężar i sztywność a to jest ważne w momencie jej automatyzowania. Jeśli lubimy wygodę, od razu możemy wybrać tę, która automat już posiada. Pojawiające się na rynku, nowoczesne bramy Egidia firmy Betafence są dostępne z automatem lub bez – wszystko zależy od preferencji właściciela.

Jak już prześledziliśmy wszelkie względy: praktyczne, finansowe i estetyczne – przychodzi czas wyboru. Aby brama służyła nam wiele lat, rozejrzyjmy się za producentem, który zapewni nam jeszcze gwarancję na produkt. Najdłuższą gwarancję 10- ciu lat na swoje systemy ogrodzeniowe, daje firma Betafence, posiadająca fabrykę również w Polsce. Co ważne, produkty Betafence są dostępne w wersji ocynkowanej a także powleczone metodą proszkową, co zapewnia
użytkownikowi spokój przed korozją.
Potem już tylko pozostaje nam wjeżdżać i wyjeżdżać.

Uskrzydlona Egidia - NOWOŚĆ!

Producent systemów ogrodzeniowych, firma Betafence sprawiła, że wybór bramy stał się prostszy. Nowoczesne bramy typu Egidia dostępne są w wersji przesuwnej jak i skrzydłowej. Rozwiązuje to problem usytuowania bramy na działce, która jest wąska i nie ma na niej miejsca na bramę przesuwną. Prosty i uniwersalny wzór Egidii skrzydłowej sprawia, że harmonijnie komponuje się z każdym typem ogrodzenia. Egidia skrzydłowa jest lekka i solidna, dzięki ramie bramy, która wykonana jest z profili stalowych o przekroju kwadratowym. Skrzydłowa Egidia jest dostępna w różnych szerokościach: od 3 do 4 m i wysokościach: 153 cm do 203 cm i z różnym rodzajem wypełnienia: palisadą lub Nyloforem 3D. Egidia skrzydłowa jest wyposażona w rygiel skrzydła pasywnego wykonanego z aluminium i stali ocynkowanej a także jest dostępna w wersji ręcznej lub automatycznej dla ceniących wygodę. Dodatkową zaletą jest jej szybki i łatwy montaż oraz dostępność w kolorze zielonym i modnym ostatnio kolorze antracytowym metalizowanym.
Egidia skrzydłowa jest dostępna z furtką o takim samym wypełnieniu.
Cena furtki 725 zł, cena bramy w wersji ręcznej 1620 zł.
Więcej informacji www.betafence.com