Osłony bezpieczne dla dzieci
Osłony bezpieczne dla dzieci

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego zwracamy uwagę na jego atrakcyjność, estetykę i funkcjonalność wyposażenia. Staramy się jednocześnie tak zaaranżować przestrzeń, aby zapewnić najmłodszym domownikom bezpieczeństwo. Dotyczy to również przesłon okiennych – żaluzji, rolet i zasłon. Dobrze chronią pomieszczenie przed przegrzewaniem, ale są sterowane sznurkami i koralikami, które mogą stwarzać ryzykowne sytuacje. Niewykluczone, że nasze dziecko będzie próbowało samo podciągać lub zwijać tkaninę, albo też bawić się sznurkami i koralikami. Nie trzeba jednak stale sprawdzać, czy sznurki nie krzyżują się i nie tworzą niebezpiecznej pętli, przez którą może przejść głowa małego dziecka lub może się ono samo w nią zaplątać. Zamiast tej uciążliwej kontroli, lepiej jest wybrać takie osłony okienne, które mają specjalne, opatentowane zabezpieczenia potwierdzone certyfikatem. 

Przesłony firmy ANWIS – żaluzje, rolety i zasłony – mają jedne z prostszych, funkcjonalnych i skutecznych elementów, które stanowią standardowe wyposażenie. Są to napinacze sznurka kulkowego (zabezpieczające przed swobodnym zwisaniem), samo rozpinające się łączniki sznurka kulkowego, samo rozpinające się końcówki sznurków żaluzji. Wszystkie te elementy spełniają ostre kryteria norm PN EN13120, PN EN 13120, PN EN 16433, PN EN 16434. Zostały one dokładnie przetestowane i zamocowane w takich miejscach, aby umożliwić komfortową obsługę przesłon okiennych i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom. Każda z rolet, żaluzji i zasłon z tymi specjalnymi elementami ma dołączoną informację ostrzegającą o niebezpieczeństwie. 

Bez względu na rodzaj przesłony i miejsca jej montażu, sznury i łańcuszki zawsze powinny znajdować się poza zasięgiem małych dzieci, z dala od foteli i łóżeczek dziecięcych. Dzięki temu nie będą one mogły ich dosięgnąć i zaplątać się w nie.

Aby mieć gwarancję, że przesłony okienne zostaną właściwie i bezpiecznie zainstalowane, najlepiej zakupić je wraz z montażem. Profesjonalna ekipa wyreguluje długość łańcuszków i sznurków sterujących do zalecanej długości, a w razie potrzeby zastosuje elementy zabezpieczające (mechanizm samo rozpinający, łącznik zbierający). Udzieli również informacji o zasadach bezpiecznego użytkowania rolet, żaluzji lub zasłon. Z pewnością prace przebiegną sprawnie i szybko. 

W ofercie firmy ANWIS znajdują się również przesłony okienne, które można obsługiwać ręcznie za pomocą uchwytów sterujących (między innymi żaluzje plisowane) lub elektrycznie. 

 

źródło: Anwis