Wystawa Budownictwa Energooszczędnego z udziałem Effectora
Wystawa Budownictwa Energooszczędnego z udziałem Effectora

19 września 2014 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Konferencja Budownictwa Energooszczędnego połączona z wystawą produktów pasywnych oraz ofert, przedstawiających dostępne źródła finansowania takich wyrobów. Wydarzenia towarzyszyły jesiennym targom materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz „Dom i Wnętrze”. 

Firma Effector zaprezentowała podczas wystawy materiały  nt. energooszczędnej stolarki aluminiowej, która umożliwia optymalizację klimatu we wnętrzach, a nade wszystko w znaczący sposób zmniejsza koszty utrzymania obiektów. Istotny wpływ na wysokość wydatków związanych z eksploatacją budynków ma między innymi zastosowanie w budynkach starych technologii budowlanych. Warto wiedzieć o tym, że stolarka okienna i drzwiowa może się przyczynić do utraty aż 30% ciepła podczas zimy. Najczęściej w takich sytuacjach zwiększamy ogrzewanie, aby nie marznąć, a wtedy rosną nakłady związane z opałem.  

Effector podczas konferencji wyjaśniał  m. in. zalety aluminiowego systemu okienno-drzwiowego, w którym po raz pierwszy na świecie jako materiału izolacyjnego użyto aerożelu. Oprócz tego nowy system charakteryzuje się wysoką wytrzymałością profili.

Na wystawie można było obejrzeć również inne produkty firmy Effector - drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne, które idealnie nadają się na zabudowę łączącą pokoje lub ogrody zimowe z przestrzenią na zewnętrz: na balkon, taras lub do ogrodu. Otwarte są bardzo praktyczne i nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co jest ich dodatkowym atutem. 

Kolejne energooszczędne rozwiązanie promowane przez firmę Effector to specjalna ściana słupowo-ryglowa, o wysokiej izolacyjności termicznej, która pozwala na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych. W tym produkcie wykorzystano innowacyjne podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń, dlatego fasada skutecznie zapobiega utracie energii cieplnej w budynkach. Służy też do stosowania rozwiązań przeciwpożarowych 
i antywłamaniowych.

Firma Effector podczas wystawy poświęconej produktom pasywnym zaprezentowała rozwiązania, które nie tylko polepszają klimat panujący wewnątrz budynku, ale jednocześnie  istotnie  minimalizują koszty eksploatacji.

 

 

źródło: EFFECTOR