Lider innowacyjności w zabezpieczeniach od dwóch dekad – 20-lecie firmy Assa Abloy
Lider innowacyjności w zabezpieczeniach od dwóch dekad – 20-lecie firmy Assa Abloy

Kiedy szwedzka firma Assa i fiński Abloy połączyły swoje siły w 1994 roku, posiadały zaledwie część skandynawskiego rynku. Obecnie ASSA ABLOY rozpoznawana jest w ponad 70 krajach na całym świecie jako lider kompleksowych zabezpieczeń drzwiowych. 43 000 pracowników, 200 przejęć przedsiębiorstw, działalność operacyjna w blisko 100 krajach i prawie 6 miliardów euro wartości sprzedaży w 2013 roku – to liczby, które najlepiej podsumowują światowy sukces skandynawskiego producenta. ASSA ABLOY obchodzi w tym roku również 15-lecie działalności w Polsce.

ASSA ABLOY specjalizuje się w kompleksowych systemach kontroli dostępu, wykorzystujących najnowsze zdobycze technologiczne. O globalnym znaczeniu firmy świadczy fakt, że co dziesiąta instalacja systemu zamków lub zabezpieczeń na świecie jest wykonywana z wykorzystaniem jej produktów. Głównymi wyznacznikami strategii, która pozwala firmie utrzymywać tak wysoką pozycję na rynku, jest holistyczne podejście do potrzeb klientów oraz włączenie lokalnych zasobów wiedzy specjalistycznej do budowania relacji na poziomie globalnym. Warto dodać,  że ASSA ABLOY od dwóch edycji notowany jest przez „Forbes” na liście stu najbardziej innowacyjnych firm światowej gospodarki.
 

Nowe możliwości na polskim rynku

15-letnia działalność ASSA ABLOY w naszym kraju pozwoliła jej uzyskać pozycję zaufanego partnera w biznesie, co przekłada się na wykorzystanie produktów marek firmy na wielu istotnych inwestycjach. – Polska spółka ASSA ABLOY współpracuje ze zróżnicowanymi profilami klientów. W ciągu ostatnich 15 lat konsekwentnie i z sukcesem budowaliśmy bardzo siną pozycję firmy na rynku zabezpieczeń – mówi Rafał Dorywalski, Dyrektor Zarządzający ASSA ABLOY POLAND. – Dziś działamy na wielu obszarach, dywersyfikując tym samym portfel zarówno produktów, jak i klientów. Organizacyjnie ASSA ABLOY POLAND to ponad 70 pracowników i 70 mln PLN obrotu. W ostatnim czasie skupiliśmy się na rozwoju innowacyjnych działań, otwierając dwa ośrodki badawczo-rozwojowe w Zabierzowie k. Krakowa. Polscy inżynierowie tworzą i udoskonalają w nich technologie na potrzeby globalne całej grupy ASSA ABLOY – dodaje.

Kluczowym segmentem dla ASSA ABLOY są obecnie elektromechaniczne zamki cyfrowe, pozwalające zrezygnować z tradycyjnych kluczy. W asortymencie grupy znajdują się zarówno rozwiązania energooszczędne, wpisujące się w strategię zrównoważonego rozwoju budownictwa, jak i produkty o ponadprzeciętnej odporności na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia.
 

O krok przed konkurencją

Globalnym celem ASSA ABLOY na najbliższe lata jest ugruntowanie pozycji czołowego dostawcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu zabezpieczeń drzwiowych. Do 2025 roku firma chce zwiększyć wartość sprzedaży na rynkach wschodzących. Analitycy ASSA ABLOY prognozują, że rozwiązania oparte na systemach bezpiecznej weryfikacji tożsamości (np. biometrycznej) będą zyskiwać na znaczeniu. Nowym elementem oferty sprzedażowej ASSA ABLOY ma stać się również oprogramowanie, które umożliwi centralny monitoring z samoistną sygnalizacją konieczności prac serwisowych i bezobsługowym zamawianiem natychmiastowej interwencji specjalistów.

 

źródło: ASSA ABLOY