Owadom wstęp wzbroniony
Owadom wstęp wzbroniony

Lato to czas, w którym chętnie wpuszczamy do domu promienie słońca i świeże powietrze. Popołudniowy relaks przy otwartym oknie pozwala nabrać sił przed kolejnym dniem. Błogie chwile mogą jednak skutecznie popsuć brzęczące muchy, natrętne meszki czy gryzące komary. Na szczęście możemy zabezpieczyć wnętrze przed tymi nieproszonymi gośćmi.

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń jest bardzo ważna niezależnie od pory roku. Umożliwia ona bowiem pozbycie się nadmiaru wilgoci i zanieczyszczeń a tym samym zachowanie zdrowego klimatu. Latem jednak przez otwarte okno, razem ze świeżym powietrzem dostają się do wnętrza dokuczliwe owady. Czy oznacza to, że przez kilka miesięcy jesteśmy skazani na życie w szczelnie zamkniętym domu? Nic podobnego, tu z pomocą przychodzą nam moskitiery.

Dzięki odpowiednio dobranym i zamontowanym moskitierom możemy cieszyć się powiewem letniego powietrza i słońcem bez obaw o to, że nasi domownicy zostaną ukąszeni przez insekty. Ukąszenia niektórych owadów np. os mogą wywołać gwałtowną reakcję alergiczną. Szczególnie narażone są na nią osoby starsze i dzieci. Ugryzienia komarów i niepozornych meszek powodują bolesne, swędzące ślady, które mogą pozostawać na skórze przez dłuższy czas. Na okres letni warto zatem rozważyć montaż moskitiery. 

Siatki w dostępnych obecnie na rynku moskitierach mają drobne oczka, które zabezpieczą nasz dom nawet przed małymi owadami a jednocześnie nie zasłonią widoku za oknem. Nie musimy się także martwić o montaż – z łatwością możemy to zrobić sami. Nowoczesne moskitiery wyposażone są w zaczepy obejmujące zewnętrzną ramę okna. Rozwiązanie to nie wymaga ingerencji w stolarkę i umożliwia łatwy demontaż na przykład przed zimą – tłumaczy Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR z Aluprof.

W ofercie Aluprof znajdziemy moskitiery ramkowe MRS, MRSZ, MRO i MRP, różniące się między sobą sposobem mocowania i funkcjonalnością. Moskitiery okienne MRS i MRSZ montowane są na zewnątrz okna, dzięki łatwym w użyciu zaczepom, które możemy w razie potrzeby zdjąć. MRS dedykowana jest do okien PVC i drewnianych, zaś moskitiera MRSZ stosowana jest do okien aluminiowych. Przeznaczone do drzwi tarasowych lub balkonowych, systemy MRO i MRP pozwalają natomiast na ich otwieranie i zamykanie. Pierwsza z nich mocowana jest bezpośrednio do ramy lub ościeżnicy. Producent wyposażył to rozwiązanie w zawiasy z samodomykaczem, który domyka otwarte skrzydło. Moskitiera przesuwana MRP dobrze sprawdza się w przypadku balkonów o dużych rozmiarach i tam, gdzie miejsce jest ograniczone. Profile moskitier dostępne są w odcieniach drewnopodobnych – złoty dąb i orzech lub kolorach - biały, brązowy i szary antracyt. Na życzenie klienta możliwe jest także wykonanie profili w barwach z palety RAL.

 

źródło: Aluprof S.A.