Kontrolowane otwarcie drzwi – magnetyczny stoper Schüco EasyStop
Kontrolowane otwarcie drzwi – magnetyczny stoper Schüco EasyStop

Nowy w ofercie Schüco stoper drzwiowy Schüco EasyStop jest dedykowany w szczególności często uczęszczanym budynkom użyteczności publicznej. Niezwykle trwały, starannie przemyślany mechanizm gwarantuje nie tylko ochronę skrzydeł drzwiowych, lecz także zdrowia ludzkiego w sytuacjach awaryjnych.

Zastosowanie stopera Schüco EasyStop sprawia, że w momencie otwierania drzwi nie dochodzi do kontaktu powierzchni skrzydła lub klamki ze ścianą. Nie tylko chroni on stolarkę i ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz również gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników budynku, eliminując możliwość przygniecenia człowieka pomiędzy klamką a ścianą w razie wybuchu paniki. Mechanizm nie posiada funkcji blokady, dzięki czemu jest kompatybilny z samozamykaczami drzwi. Stoper uzyskał dopuszczenie do zastosowania na drogach ewakuacyjnych i w wyjściach awaryjnych. Trwała konstrukcja Schüco EasyStop sprawia, że znajduje on doskonałe zastosowanie w budynkach mieszczących instytucje publiczne lub placówki ochrony zdrowia. 
 

Magnetyczny stoper Schüco EasyStop

Fot. Schüco

 

Mały-wielki mechanizm

Niewielki mechanizm Schüco EasyStop zatrzymuje otwierające się skrzydło drzwiowe w określonym położeniu. Prosta zasada działania opiera się na mechanizmie magnetycznym. W momencie, gdy dźwignia magnetyczna wejdzie w kontakt z metalową płytką podłogową, zostaje zaciągnięta i zatrzymana przy końcu zagłębienia. Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu drzwi ze ścianą. Stoper składa się z dwóch części: magnetyczno-sprężynowej dźwigni ukrytej pod solidnym kołpakiem ochronnym oraz z wpuszczanej w posadzkę metalowej płytki podłogowej. Wykonany z wysokiej jakości materiałów kołpak chroni mechanizm przed uszkodzeniem, a ponadto nadaje stoperowi elegancki design, dzięki atrakcyjnemu kształtowi i trzem wersjom kolorystycznym. Można go łatwo zamontować i zdemontować bez użycia narzędzi. Płytka podłogowa nie wystaje ponad powierzchnię posadzki, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej utrzymać czystość podłogi i samego stopera. Stoper Schüco EasyStop można zamontować w każdej chwili – również po montażu drzwi. 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl