SIMONSWERK - 125 lat jakości i innowacji
SIMONSWERK - 125 lat jakości i innowacji

SIMONSWERK to znany na całym świecie producent najwyższej klasy zawiasów do okien i drzwi zewnętrznych, mieszkań i obiektów użyteczności publicznej.  Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z niemieckim perfekcjonizmem pozwala przedsiębiorstwu na zaoferowanie nowatorskich, zaawansowanych rozwiązań w zakresie systemów zawiasów, wyróżniających się innowacyjnością i będących odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. 

To, co przed 125 laty zaczęło się w Rheda-Wiedenbrück jako wizja Hugo Simonsa, założyciela firmy, jest dziś synonimem jakości, pewności i bezpieczeństwa.  Atutem firmy są niewątpliwie jej pracownicy – kompetentni fachowcy, identyfikujący się z marką i zaangażowani w jej rozwój, posiadający wiedzę, umiejętności i kreatywność pozwalające projektować najwyższej klasy okucia.  Dzięki temu SIMONSWERK jest w stanie zaproponować klientom niezwykle szeroki, bardzo zróżnicowany asortyment seryjnych produktów o nośności do 300 kg. Nie mniej ważny jest oferowany przez firmę serwis, znakomita obsługa klienta, a także fachowe doradztwo techniczne. Jakość  produktów poparta jest certyfikatami wydanymi przez m.in. IFT Rosenheim, pozwalającymi m.in. na zastosowanie systemów w nowoczesnych przestrzeniach architektonicznych. Wszystko to sprawia, iż współpraca z SIMONSWERK jest naturalnym i oczywistym wyborem dla wiodących producentów  drzwi.

Oferta SIMONSWERK obejmuje szeroką gamę wyrobów. Nieustannie rozwijanymi systemami są:

  • Tectus 
  • Variant 
  • BAKA
  • SIKU ALPRO.

Zawiasy TECTUS

Szeroka gama modeli zawiasów ukrytych do drzwi wewnętrznych TECTUS spełnia wyśrubowane wymagania klientów dotyczące efektywności, estetyki, wykończenia, designu oraz wizualnej kompatybilności z pozostałymi elementami zastosowanymi w drzwiach. Znakomicie sprawdzają się m.in. w domach pasywnych, rezydencjach czy ekskluzywnych apartamentach. To najbardziej innowacyjne i zoptymalizowane rozwiązanie wśród ukrytych systemów zawiasów. Szczególną uwagę warto zwrócić na model TECTUS ENERGY, przeznaczony do drzwi bezprzylgowych najwyższej jakości, wyposażonych w elementy sterowania elektronicznego, np. blokadę silnika, wielopunktową regulację, systemy kontroli i dostępu. Zawias - dzięki ukrytej wiązce – pozwala na doprowadzenie prądu do elektronicznych okuć oraz podświetlenia skrzydła drzwiowego. W ramach tego systemu dostępne są także modele TECTUS TE 645 3D o nośności nawet do 300 kg i TECTUS TE 541 3D FVZ dla licującej powierzchni z ukrytą ościeżnicą.

Zawiasy VARIANT

Systemy okuć z serii VARIANT stanowią doskonały przykład harmonijnego połączenia zaawansowanej technologii z elegancką optyką. Zaawansowana konstrukcja korpusów, które osadzane są w wyfrezowanych wcześniej gniazdach, zapewnia stabilność osi obrotu skrzydła. Modele z tej serii są w stanie udźwignąć skrzydło drzwiowe o ciężarze nawet do 300 kg. SIMONSWERK oferuje zarówno modele masywne, uniwersalne, predestynowane do zastosowań w dowolnych skrzydłach drzwiowych i ościeżnicach, jak i finezyjne, delikatne, o wąskim przekroju pierścienia, idealne do drzwi w minimalistycznych, nowoczesnych projektach wnętrz.  Dzięki płynnej regulacji 3D poprawne ustawienie skrzydła względem ościeżnicy jest dziecinnie proste. W zawiasach VARIANT® COMPACT PLANUM zwraca też uwagę kompaktowe połączenie zawiasu i elementu kieszeniowego, co przekłada się na bezszelestną pracę skrzydła.

BAKA - zawiasy do drzwi wejściowych z drewna 

Wyróżnia je konstrukcja bazująca na masywnych korpusach osadzanych w skrzydle i ościeżnicy, co ma bezpośrednie przełożenie na stabilność połączenia tych elementów. Wśród modeli warto zwrócić uwagę m.in. na . BAKA PROTECT 4000 3D, czyli zawias dedykowany drzwiom wejściowym z drewna do domów pasywnych, wyposażony w większą liczbę uszczelek, wygodny mechanizm regulacyjny 3D w korpusie ramowym i cechujący się podwyższoną do 160 kg nośnością.

SIKU – zawias pierścieniowy do drzwi z tworzyw sztucznych

Produkt będący odpowiedzią firmy na zapotrzebowanie rynku. Cechują go wyszukane wzornictwo i zaawansowane rozwiązania techniczne. Zawias może być stosowany we wszystkich profilach bez ryzyka naruszenia czy przecięcia uszczelki. Podobnie jak inne produkty w ofercie SIMONSWERK, i ten cechuje regulacja 3D.

źródło:  OKNO nr 2/2014